Je možné napadnúť darovaciu zmluvu, keď sa vnuk nestará o starých rodičov?

Zodpovedané
20. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom darovacej zmluvy.

Vnuk sľúbil starým rodičom hory doly. Po prepísaní domu ich začal z domu vyhadzovať. Hovoril, že dom je jeho a keď sa im nepáči, tak dvere majú otvorené. Nestará sa o nich.

Dá sa darovacia zmluva napadnúť?

V akých prípadoch je možné darovanie napadnúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

darca sa môže domáhať vrátenia daru, ak sa obdarovaný správa k nemu alebo členom jeho rodiny tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy. Úspech v konaní však bude závisieť od toho, čo všetko budú starí rodičia schopní pred súdom preukázať.

Ak máte záujem o detailnejšie právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk