Je možné zriadiť vecné bremeno, aby som sa mohla dostať do svojej nehnuteľnosti?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

s manželom máme v BSM rodinný dom, ktorý je postavený na pozemku vo výlučnom vlastníctve manžela.

Je možné zriadiť vecné bremeno, aby som sa v prípade nejakých problémov mohla dostať do svojej nehnuteľnosti?

Manžel súhlasí a povedal, že mi to podpíše. Nechcem riešiť darovanie polovice pozemku, nepríde mi to správne. Manžel dostal pozemok od svojej matky, bol jej dedičstvom. Chcem kontaktovať právnika pre vypracovanie zmluvy/dohody. V manželstve nemáme problémy, ale človek nikdy nevie, čo prinesie budúcnosť.

Ďakujem

Dobrý deň,

som toho názoru, že vo Vašom prípade by bez problémov malo byť možné zriadiť vecné bremeno na ťarchu manželovho pozemku a v prospech vlastníka domu. Vecné bremeno sa tak nebude vzťahovať iba na Vás a Vášho manžela ako na aktuálnych vlastníkov domu/pozemku, ale aj na akéhokoľvek budúceho vlastníka domu/pozemku. To by malo byť výhodné do budúcna hlavne v prípade predaja predmetných nehnuteľností tretej osobe.

Ak máte záujem o ďalšie poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk