Mám po návrate z rodičovskej garantované pôvodné pracovné miesto?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

koncom tohto roka sa vraciam po rodičovskej do práce. Po mojom ochode na materskú sa v práci oddelenie, na ktorom som pracovala rozdelilo na dve oddelenia. Pôvodné ostalo, len má iného šéfa.

Keď sa vrátim do práce po RD, mám stále garantované pracovné miesto?

Môžu so mnou skončiť pracovný pomer z nejakoho dôvodu?

Mám nárok na svoje pôvodné miesto?

Kedy môžem byť preradená na nové oddelenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

po návrate z rodičovskej dovolenky je zamestnávateľ povinný zaradiť Vás na pôvodnú prácu a pracovisko.

Ak zaradenie na pôvodnú prácu a pracovisko nie je možné, zamestnávateľ je povinný zaradiť Vás na inú prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve za podmienok, ktoré pre Vás nebudú menej priaznivé ako podmienky, ktoré ste mali v čase odchodu na materskú/rodičovskú dovolenku. Máte právo na prospech z každého zlepšenia pracovných podmienok, na ktoré by mali právo, ak by ste na materskú a rodičovskú dovolenku nenastúpili.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk