Aké budem mať rany po plastike, keď mám keloidnú pokožku?

Zodpovedané
1. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám citlivú pokožku a chcela by som zmenšiť prsia. Mám keloidnú pokožku.

Aké budem mať rany po plastike?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zrejme máte na mysli pokožku so sklonom ku tvorbe keloidných jaziev.
Tvorba jaziev je nevyspytateľná. Niekedy ani pri ideálnej pokožke a bezproblémovom priebehu hojenia, nie sú jazvy ideálne.

Pri konzultáciách vždy zdôrazňujem, že ak operácia vyžaduje jazvy v miestach, ktoré nevieme úplne schovať v prirodzenej ryhe, tak je potrebné zvážiť, či by ste šli do operácie ak by ste vedeli, že jazvy sa zahoja naozaj nepekne.

Jednoducho povedané, či zmena tvaru a veľkosti prsníkov Vám stojí za to, ak by sa jazvy hojili komplikovane a boli trvalo výrazné.

Väčšinou je odpoveď, áno, stojí mi to za to. Chvalabohu máme pri súčasných poznatkoch a postupoch výskyt nepekných jaziev minimálny. No nie nulový.

Odporúčam Vám na osobnej konzultácií, aby Vám chirurg ukázal jazvy(foto), ako vyzerajú, ak sa hoja nepekne.

To by Vám malo pomôcť v rozhodovaní.