Ako funguje prsná žľaza v spojitosti s implantátmi?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prsnej žľazy.

Ako funguje prsná žľaza v spojitosti s implantátmi?

Ako sa s ňou dá pracovať pri mastopexii?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň.

prsná žľaza je to tá časť tkaniva, ktorá produkuje mlieko v období kojenia. Mliekovody vyúsťujú do bradavky. Samotná žľaza je rôzne prestúpená tukom. U niektorých žien je množstvo tuku väčšie ako u iných.

Pomer žľazového a tukového tkaniva tiež určuje pevnosť prsníka popri množstve a type kože prsníka, ktorá tvorí jeho "obal".

Čiže žľaza nie je len výplň ale určuje aj to ako reaguje prsník na zmenu hmotnosti, alebo hormonálne zmeny v priebehu života.

Pri vložení implantátov sa prsné tkanivo nachádza pred implantátmi a tieto vo veľkej časti zakrýva. Čím je viac tohto tkaniva, tým menej je implantát "viditeľný", ale zároveň tým viac sa prsia menia počas rokov.

Na druhej strane ak má žena minimum prsného tkaniva, tak implantáty nemá čo schovať. Bývajú viac viditeľné a tvar prsníkov pôsobí tiež menej prirodzene. Ale v priebehu rokov sa takéto prsia menia len minimálne.

Samozrejme, že prsnú žľazu vieme aj modelovať, presúvať, zmenšovať za dosiahnutím požadovanej veľkosti a tvaru prsníka. Modelácia/mastopexia prsníkov teda nie je len jednoduché odstránenie nadbytočnej kože.

Prsná žľaza nám na jednej strane veľmi pomáha, ale zároveň aj komplikuje dosiahnutie ideálneho stavu. Podľa toho, čo si žena želá a očakáva.