Ako prebieha odstránenie prsných implantátov?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom odstránenia prsných implantátov a modulácie.

Máte skúsenosti s uvedenými zákrokmi?

Ako zákroky prebiehajú?

Aké dlhé je doliečovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

túto operáciu robíme často, a to najmä vtedy, ak má prsník dosť vlastného objemu aj po odstránení implantátov.

V jednej anestézii sa odstráni implantát na oboch stranách a zvyšná koža a prsné tkanivo sa modeluje do požadovaného tvaru (operácia sa volá mastopexia). Popri tom sa tiež často zmenšia a presunú dvorce do vyššej polohy a koriguje sa častá asymetria.

Vzniká jazva okolo dvorca, často aj vertikálne smerom nadol od dvorca a podľa množstva nadbytočnej kože aj krátka jazva v podprsníkovej ryhe.

Bolestivosť je minimálna. Dĺžka anestézie je cca 2 - 3 hodiny. Je potrebné cca 1-mesačné obdobie fyzického šetrenia sa pre optimálne hojenie jaziev.