Klesnú ešte špeciálne implantáty?

Zodpovedané
29. júl 2022

Dobrý deň,

pred mesiacom som podstúpila výmenu implantátov po 10. rokoch iba z dôvodu, že jeden bol prasknutý. Mala som okrúhle mentory 450CC HP vložené pod žľazou. Implantáty rokmi síce klesli, ale bola som spokojná. Pôsobili veľmi prirodzene.

Na konzultácii sme sa s doktorom dohodli na špeciálnych implantátoch Polytech so špeciálnym povrchom. Ten vraj zabezpečí, že implantát priľne na povrch a nebude sa posúvať. Bolo to z dôvodu, že pod sval by mi pravdepodobne nebolo možné implantáty vložiť, respektíve by to bolo obtiažne. A to preto, lebo keď ma pred 10. rokmi operovali, tak po 4,5 hodinách snahy ich nevedeli vložiť pod sval. Jednu kapsulu som mala väčšiu.

Dohodli sme sa teda s doktorom na implantátoch Polytech s rovnakým profilom ako Mentor. Výsledok sa mi ale po mesiaci vôbec nepáči. Prsia mám v štýle gule pod krkom, čo som vôbec nechcela. A sú veľmi pri sebe. Vôbec to nepôsobí prirodzene a pôsobí to na mňa velmi umelo, nie žensky. Presne to, čo som nechcela.

Klesnú ešte tieto implantáty so špeciálnym povrchom, alebo je to bez šance?

Pomohlo by, keď by sa reoperovali a posunuli nižšie?

Tiež sú tvrdé.

Zmäknú ešte?

V prípade tehotenstva, nespôsobia problém tým, že majú špeciálny priľnavý povrch?

Ďakujem

Dobrý deň,

každý implantát má svoje špecifiká, výhody a nevýhody.
Na konzultácii pred operáciou zvyčajne preberieme všetky pohľady, to čo chceme vyriešiť a čo musíme v rámci toho obetovať.

Nebol som pri Vašej konzultácii a ani na operácii. Ťažko mi je hodnotiť, na čom ste sa dohodli a aký ste mali predoperačný stav.

Microthane verzie implantátov sú tuhšie na dotyk a držia na mieste kam sa vložia. Ale nie vždy, záleží od operačnej techniky a stavu tkanív. Ich poloha aj tuhosť klesnú zvyčajne po dlhšom čase ako pri implantátoch s klasickým povrchom. Rátajte 9 - 12 mesiacov.
Do tejto doby je výmena implantátov, alebo ich presunutie veľmi obtiažne a neodporúča sa.
S tehotenstvom by to nemalo mať iný vplyv ako pôvodné implantáty.

Máte implantáty okrúhle alebo anatomické? Ak ste sa dohodli na okrúhlych, tie sú vždy menej "prirodzené" ako ich anatomická verzia aj pri zachovaní projekcie.

Určite sa ešte stretnite a porozprávajte s Vašim chirurgom, aký výsledok môžete očakávať.
Podľa toho čo píšete, doktor implantáty zrejme často používa a vie ako sa správaju.