Pomohol by pás na prsia, aby implantáty klesli?

Zodpovedané
10. nov 2020

Dobrý večer,

som 2 týždne aj 3 dni od operácie zväčšenia pŕs vložené mi boli implantáty 500 ml pod sval mentor. Len myslím, že mi ich pán doktor vložil dosť vysoko.

Pomohol by pás na prsia, aby implantáty klesli?

Chcem, aby sklesli. Bradavky mám dosť dolu.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň.

musím Vás upokojiť, ste ešte veľmi krátko od operácie. Polohu implantátov posudzujeme najskôr po 3 mesiaci od operácie. Najmä väčšie implantáty, ako máte vy vplyvom gravitácie výrazne klesajú a aj spôsobujú výraznejší opuch v dekolte vrátane lymfostázy.

Buďte trpezlivá a v prípade nejasností, určite kontaktujte svojho chirurga, ten vie najlepšie ako prebiehala operácia a nakoľko je riziko vzniku komplikácií vo Vašom prípade.

Poloha bradaviek sa dá korigovať modeláciou, ak ste ich mali už pred operáciou dosť nízko, často vloženie implantátu nestačí, ani veľkého ako máte vy.

Určite ste to preberali spolu s doktorom pri konzultácii pred operáciou.

Pooperačný kompresívny pás má isté indikácie a obmedzenia, nie je možné ani vhodné ho "len tak" dávať, môže Vám aj uškodiť, ak bude aplikovaný nevhodne.

Prekonzultujte to so svojim chirurgom, aby ste si niečo nepokazili.