Máme dať odstrániť fliačik na tváričke u 5 ročného dievčatka?

Zodpovedané
1. feb 2019

Dobrý deň,

dcérka sa nám narodila s červeným fliačikom na líčku pod očkom. Detská a aj kožná doktorka nám povedali, že sú to prekrvené cievky a že do roka (max.5 rokov) sa to zvykne vstrebať.

Ja mám však pocit, že je to nemenné. Fliačik síce nerastie, ale ani sa nestráca. Začína v kútiku očka a na dolnom viečku.

Máme dať fliačik odstrániť chirurgicky laserom?

Ďakujem za odpoved

Dobrý deň.

Podľa to čo popisujete sa môže jednať o
infantilný hemangióm http://www.solen.sk/pdf/172ae940cbc28b639903000... alebo
navus flammeus http://www.dermatologiapreprax.sk/index.php?pag...

V článkoch sú uvedené moderné aj zaužívané spôsoby riešenia. Závery nie sú jednoznačné v prospech konkrétnej metódy.
Vzhľadom na mnoho faktorov sa určuje optimálny postup odborníkmi špecialistami s prihliadnutím na riziká jednotlivých metód.

Verím, že ste v rukách odborníkov. Prípadne sa na podklade vyššie uvedených článkov môžete poradiť s lekármi o ďalších možnostiach liečby u Vašej dcérky.