Po akej dobe od ukončenia dojčenia, si môžem dať upraviť prsia?

Zodpovedané
16. júl 2019

Dobrý deň,

uvažujem nad korekciou pŕs.

Po akej dobe od ukončenia dojčenia, si môžem dať upraviť prsia?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpoveď je komplikovanejšia. Pri konzultácii je potrebné, aby stav prsníkov bol už ustálený. Niekedy aj niekoľko mesiacov od ukončenia kojenia prsia menia svoj tvar, koža sa prispôsobuje objemu. Navyše môže stále ešte dochádzať k výkyvom hmotnosti.

Ak už pociťujete, že prsia sa menia minimálne, je už vhodný čas na konzultáciu u plastického chirurga. Teda ak samozrejme dospejete k rozhodnutiu podstúpiť operačný zákrok.

Úprava prsníkov môže byť s použitím, alebo bez použitia implantátov.