Po akom čase je možné znova absolvovať mastopexiu?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

pred asi 6 rokmi som absolvovala prvú mastopexiu. Odvtedy som však 2x rodila, takže by som potrebovala zákrok zopakovať.

Po akom čase je možné znova absolvovať mastopexiu?

Je tam nejaké časové alebo iné obmedzenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte sa báť. Obmedzenie by bolo len v prípade do pár mesiacov do operácie, pretože nemusí byť tkanivo "zotavené" a prilíš skorý zásah môže znamenať zvýšené riziko zleho hojenia až nekrózy tkanív.

Pre najlepší výsledok je vhodné, aby prsia pred zákrokom boli už vo finálnom tvare a veľkosti.
Ak Vám telesná hmotnosť kolíše, pre najlepší výsledok je vhodné, ak sú prsia v čase operácie "najprázdnejšie"

Pozor na drastické hladovky pred operáciou. Môžu Vás pripraviť o dôležité zásoby živín, vitamínov a potrebných látok pre správne hojenie a imunitu.