Mohla by som mať pri výške 175 cm a váhe 55 kg väčšie implantáty?

Zodpovedané
13. jún 2023

Dobrý deň,

som 8 mesiacov po obojstrannej mastektómii zachovaním dvorcov a bradaviek. Vybrali mi prsné žľazy. Mám navrhnuté implantáty Anatóm Mentor 300 ml. Pri meraní mám pŕs - sval 12,5 a pod prsiami 73 cm. Moja výška je 175 cm váha 55 kg.

Myslíte si, že by bola možnosť dať väčšie implantáty?

Tak okolo 350 - 390. Pred operáciou je moja veľkosť 75B. Operačný zákrok bude robený cez dvorce.

Ďakujem

Dobrý deň,

veľkosť zvolených implantátov je vždy na komplexnom posúdení základu a očakávaní pri skúsenostiach chirurga a snahe vyhnúť sa komplikáciám.

Ak skúsený chirurg odporučil na osobnej konzultácii maximálnu veľkosť napr. 300cc, pričom Vaša požiadavka je dosiahnuť maximum, veril by som chirurgovi a netlačil ho do väčšej veľkosti.

Môže sa stať, že vo výsledku síce prsia budú veľké ako ste chceli, ale tvarovo a polohou to bude nie podľa Vašich predstáv a budete nespokojná a neštastná. Chirurg si vie lepšie predstaviť, čo dosiahne konkrétnym tvarom a veľkosťou.

Dôležité je, aby ste sa správne pochopili a porozumeli, aké sú Vaše možnosti a riziká. To sa týka aj operačného postupu, umiestnenia jaziev a implantátu, jeho veľkosť, tvar a značka.
Ani implantáty rovnakej veľkosti nemusia byť rovnaké vo výsledku, ak je napríklad iný tvar, projekcia, báza..

Ak ste nerozhodná po konzultácii, zopakujte ju u rovnakého alebo aj iného chururga, aby ste si urobili obraz o iných možnostiach a nakoniec neľutovali či už príliš malý alebo aj príliš veľký implantát.