Poskytnete mi bližšie informácie o zákroku brow-fix, ktorým je možné doplniť blefaroplastiku?

Zodpovedané
12. nov 2020

Dobrý deň,

stále viac a viac uvažujem nad blefaroplastikou. Keď sa konečne odhodlám, určite pôjdem k Vám. Jedno viečko a zároveň aj obočie mi padá viac ako druhé.

Môžem poprosiť o bližšie informácie o zákroku brow-fix, ktorým je možné doplniť blefaroplastiku?

Má to vplyv na rekonvalescenciu?

Aká by bola cena u Vás?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr ku poklesnutej jednej strane viečka/mihalnice.
Môže to byť vrodená alebo získaná asymetria, napríklad po nejakej neurologickej príhode.
Rieši sa najčastejšie skrátením špeciálneho svalu, dvíhača mihalnice. Táto operácia je delikátna a mal by ju vykonávať špecialista, ktorý má s touto operáciou skúsenosti a vie odhadnúť správnu mieru skrátenia. Ja tieto operácie často nevykonávam, preto je vhodné riešiť to najskôr s očným lekárom.

Druhá vec je poklesnutie obočia. Tam je riešenie napríklad brow-liftom. To je operácia priamo určená na dvíhanie obočia. Takmer vždy je potrebná jazva navyše v úrovni nad obočím a to priamo alebo na hranici vlasov. Môže sa vykonávať aj endoskopicky(kamerou) z malých rezov alebo viac-menej dočasné riešenie niťami.

Spomínaný Brow-fix je operačný postup pri klasickej operácii blefaropalstike ( jazva na mihalnici medzi obočím a riasami) kedy využívame tento prístup, aby sme sa dostali do oblasti vonkajšej časti obočia a "zafixovali" ho stehmi vo vyššej polohe. Väčšinou je potrebná dlhšia jazva ako pri štandardnej hornej blefaroplastike a dokážeme lepšie "vyriešiť" previs kože nad vonkajším očným kútom a pokles vonkajšej časti obočia.

Niektoré kliniky tento doplnok ponúkajú napríklad za doplatok.
U nás je to aktuálne v cene štandardnej operácie.

Tým, že sa jedná o rozsiahlejší zákrok, je s tým spojený aj výraznejší opuch, viac modrín a mierne bolesti v oblasti obočia. Vnímanie týchto ťažkostí je výrazne individuálne.