Ako spoznám, či mi rana po pôrode nehnisá a je zapálená?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

som týždeň po pôrode a neviem sa zbaviť nepríjemného pocitu v oblasti stehov. V nemocnici ma kontrolovali, nebol problém.

Od prepustenia mám nepríjemné pocity. Občas ma páli pri močení, niekedy ma to svrbí, niekedy mam pocit akoby ma to "rezalo". Ale iba tak jemne, resp. mi tam niečo vadí.

O aký problém ide?

Je nutné navštíviť lekára?

Ako spoznám, či mi rana nehnisá a je zapálená?

Čo môžem urobiť pre lepšie zahojenie?

Kedy mi vypadnú stehy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

všetky pocity, ktoré opisujete sú bežné pri hojení. Stehy vypadávajú cca 10 až 14 dní po pôrode, v závislosti na materiálu, ktorý bol použitý.

Udržujte ranu v čistote. Vhodné je niekoľkokrát denne osprchovať čistou vodou.
Pre lepšie hojenie môžete využiť prípravky z dubovej kôry.

Po ustúpení opuchu v okolí stehu a ich vypadnutiu sa Vám uľaví.

Rana, ktorá by bola zapálená by bola silne červená, teplá, veľmi bolestivá. Ak by sa u Vás objavili tieto príznaky navštívte lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com