Budem považovaná za prvorodičku?

Zodpovedané
25. sep 2021

Dobrý deň,

som druhýkrát tehotná a neviem sa rozhodnúť, či ísť opäť skúsiť rodiť prirodzene. Prvý pôrod skončil sekciou po 16 hodinách, kde som bola už na konci otvorená na 10 zájdená bránka. Pôrod ukončili pôrod sekciou kvôli nepostupujúcemu pôrodu. Veľmi sa bojím, že by sa to mohlo zopakovať.

Kontrakciami som si prešla kvázi až na koniec, už sa len čakalo na tlačenie, ale bábo nezostúpilo úplne. Ako keby sa
zaseklo.

Aké sú Vaše odporúčania?

Budú ma brať stále ako prvorodičku?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete považovaná za druhorodičku po cisárskom reze.

Pokiaľ nemáte žiadne vážne kontraindikácie, tak by som Vám určite odporúčala vyskúšať prirodzený pôrod. Situácia sa nemusí opakovať. A to, že dieťa prejde kontrakčnou činnosťou má veľký význam.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com