Je bezpečné tehotenstvo, keď mám polycystózu obličky?

Zodpovedané
14. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Liečim sa na vysoký krvný tlak a mám lieky na tep srdca. Nedávno mi diagnostikovali polycystózu pravej obličky.

Pred 2 mesiacmi bol rozbor moču v poriadku a aj pred 3 týždňami papierikový test bol ok. Predvčerom som si robila ten istý papierikový test doma a objavila sa krv v moči, aj bielkoviny a kreatinín. Gynekológ mi povedal, že nemám ovuláciu a dal mi Clostilbegyt.

Lekárka mi vymenila lieky, čo môžem brať na tlak aj počas tehotenstva.

Je bezpečné tehotenstvo s takouto diagnózou?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

táto otázka nepatrí do mojej odbornosti.

Ale určite by som Vám odporučila pred otehotnením navštíviť obvodného nefrológa a informovať ho o fakte, že plánujete tehotenstvo.

V tehotenstve by ste mali byť sledovaná v rizikovej poradni.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com