Má vytláčanie balónika vplyv na polohu hlavičky?

Zodpovedané
19. feb 2021

Dobrý deň,

so v 39. týždni a cvičí s aniballom - objem cca 26 cm. Bábo je menšie asi o týždeň.

Má vytláčanie balónika vplyv na polohu hlavičky?

Bábo mi už nalieha na vchod a niekedy mám pocit, že s vytlačením balónika vytlačím aj bábo.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pred hlavičkou bábätka je ešte vak blán a v ňom plodová voda a pôrodné cesty sú ešte uzavreté alebo priepustné maximálne pre prst. Nemusíte sa teda báť, bábätko je chránené a cieľom balónika je rozťahovať svalovinu hrádze.

Pre bábätko je toto cvičenie bezpečné a mäkký balónik hlavičku vytlačiť nemôže.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com