Mohla som otehonieť tesne po kyretáži, ak mi neprišla menštruácia?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

v 9. týždni tehotenstva som potratila. Jednoducho bábätko prestalo rásť. Riešili sme to s mojím pánom doktorom tabletkami, ktoré mi vyvolali potrat, aby som nemusela na kyretáž.

Mala som doma kontrakcie, aj voda mi odtiekla, no musela som na kyretáž aj tak, keďže mi tam zostalo 3 CM placenty.

Po kyretáži som krvácala okolo 5 dní, na začiatku slabšie, potom silnejšie. Po kyretáži sme mali pohlavný styk asi po týždni a odvtedy ideme zas na plno.

Ešte mi neprišla menštruácia. Sú to odvtedy už 4 týždne. Cítim, že ma pobolieva maternica.

Je možné, že som otehotnela tesne po kyretáži, ak mi neprišla menštruácia?

Ďakujem

Dobrý deň,

po kyretáži a potrate môže trvať až 3 mesiace než sa sliznica v maternici obnoví a upraví sa aj menštruačný cyklus.

Avšak, ak ste mali nechránený pohlavný styk a prebehla u Vás ovulácia, tehotná byť môžete.

Urobte si tehotenský test.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com