Môže byť bolesť hlavy v 34. týždni spôsobená vyššou dávkou Dopegytu?

Zodpovedané
23. aug 2019

Dobrý deň,

som v 34. týždni a začala som brať vyššiu dávku Dopegytu na tlak ako mi internistka odporučila 2-2-2. Odvtedy pozorujem bolesti hlavy.

Tlak mám 111/72 a pulz 72. Predtým som mávala tlak podobný a pulz od 80 do 110.

Je tento tlak a pulz v poriadku?

Môže byť bolesť hlavy spôsobená vyššou dávkou Dopegytu?

Ďakujem

Dobrý deň,

tlak, ktorý uvádzate, je v medziach normy. Avšak môže počas dňa kolísať a nízky krvný tlak môže spôsobovať bolesť hlavy rovnako ako tlak vysoký.

Vaše ťažkosti Vám odporúčam riešiť s gynekológom prípadne internistom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com