Môžem brať vyššiu dávku Dopegytu?

Zodpovedané
15. aug 2019

Dobrý deň,

som v 33. týždni a mám liečený tlak počas tehotenstva. Tlak doma mávam okolo 120/70,niekedy aj nižší. Na poradni mi vždy vyskočí aj na 150/80. Od internistky som mala naordinovaný Dopegyt 3x denne 1 tabletku.

Dnes na kontrole som u nej mala tlak 124/90 a zvýšila mi dávku na 3x denne 2 tabletky. Okrem Dopegytu beriem aj Magnerot 3x denne 1 tabletku.

Je zvýšená dávka Dopegytu podľa Vás primeraná?

Neublíži to bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je potrebné riešit s vašim gynekológom. Udržiavanie hodnôt krvného tlaku v norme je veľmi dôležité.

Tlak 124/90 je hraničný. Ale stav treba posudzovať komplexne aj s výsledkami odberov.

Ak máte možnosť, tak si doma kontrolujte tlak 3x denne. Keby boli hodnoty nízke alebo ste sa necítila dobre, bola ste unavená, bolesti hlavy, slabosť navštívte znova lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com