Môžem používať CicatridinaI sprej a repík na miesto nástrihu?

Zodpovedané
5. aug 2019

Dobrý deň,

dnes je 6 týždňov od pôrodu a v pondelok som už bola aj na kontrole u gynekologičky. Všetko bolo v poriadku.

Posledné 2 dni pociťujem nepohodu, jemne štípanie v oblasti nástrihu - jazvy, tak som zrkadlom v sprche kontrolovala. Šitie takmer nevidieť, no urobilo sa mi asi polcentimetrové miesto na jazve. To miesto je červené a na dotyk citlivé a vypuklé (akoby opuch).

Môžem na to používať CicatridinaI sprej a repík?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno môžte. Výborné sú aj obklady či sedacie kúpele z dubove kôry.

Mala by ste mať bavlnené nohavičky, miesto držať čisté a čo najviac na vzduchu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com