Skrátený krčok a tvrdnutie brucha v 30. týždni. Je vhodná hospitalizácia?

Zodpovedané
13. máj 2019

Dobrý deň,

som v 30. týždni tehotenstva a bola som hospitalizovaná kvôli skrátenému krčku a tvrdnutiu brucha. Na príjme som mala krčok 18 mm. Pichali mi aj Dexamed na dozretie pľúc bábätká a po troch týždňoch tvrdnutia od 10 do 19krát za deň mi na sone namerali krčok 26 mm..

Vezikulácia 7 mm. Nakoľko som mala krčok na pohmat tvrdý a uzavretý, tak ma prepustili. Brucho stále tvrdne rovnako.

Je v 30. týždni a pri uvedených problémoch vhodná hospitalizácia s tlmením tvrdnutia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak je funkčná dĺžka krčka, teda časť, ktorá je uzatvorená bez lievika nad 25mm tak kľudový režim nie je potrebný a riziko predčasného pôrodu je nízke.

Vo vašom prípade, záleží na tom ako sa vyvíja nález, ak by dĺžka hrdla zostávala pri pravidelných ultrazvukových kontrolách rovnaká.

Podľa môjho názoru nie je nutná hospitalizácia. Pri progresii nálezu by už bola vhodná.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com