Som tehotná, keď sa mi na tehotenskom teste ukazuje druhá slabá čiarka?

Zodpovedané
31. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom tehotenského testu.

Som tehotná, keď sa mi na tehotenskom teste ukazuje druhá slabá čiarka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno môže. To znamenať tehotenstvo, ak je test robený veľmi skoro. Navyše tieto komerčné testy môžu byť nepresné.

Skúste test opakovať o týždeň. To už by mali byť jasné obe čiarky.

Na definitívne potvrdenie tehotenstva treba navštíviť gynekológa, ideálne keď Vám vynechá druhá menštruácia.

Verím, že môžem gratulovať!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea