Je alopecia totalis geneticky podmienené ochorenie?

Zodpovedané
6. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom alopecie. Ochorenie nastalo u 10 ročnej dcéry a trvá už dva roky.

Je alopecia totalis geneticky podmienené ochorenie?

Z rodiny ním nikto netrpí.

Ďakujem v

Dobrý deň,

u alopécie sa predpokladá, že je to autoimunitné ochorenie, ale u približne 20% ľudí trpiacich alopéciou sa vyskytuje aj iný príbuzný s týmto ochorením. Toto poukazuje na možnú rolu genetických faktorov ale zatiaľ ich nevieme identifikovať.

U ľudí, ktorí majú iné autoimunitné ochorenia ako napríklad systémový lupus, atopickú dermatitídu, astmu atď je prítomné zvýšené riziko, že sa u nich prejaví alopécia.

Sú rôzne podnety, ktoré môžu alopéciu spustiť. Môže to byť ochorenie, stres, ale aj niečo dosiaľ neznáme.

Prajem pekný večer

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko