Je výslovnosť písmena R podmienená geneticky?

Zodpovedané
3. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom našej situácie. I napriek tomu, že my s manželom sme problém s výslovnosťou R v detstve nemali, deti ho majú a napriek tomu, že sú v školskom veku a pravidelne navštevovali logopédiu.

Je to podmienené geneticky?

Ďakujem

Dobrý večer,

z doteraz dostupných informácií nebola preukázaná dedičná forma račkovania.

Skôr sa to môže stávať, že dieťa vyrastalo v oblasti kde ľudia vyslovujú R zvláštne alebo, že sa jednoducho ich jazyk s perami nenaučili toto písmenko.

Prajem pekný večer.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko