Syndróm miznúceho dvojčaťa. Ktorý NIPT test je vhodný?

Zodpovedané
3. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V 7. týždni mi pri prvom ultrazuvu našli ďalší gestačný vak o veľkosti 4,7 mm - miznúce dvojča.

Je na trhu okrem Panorámy ešte nejaký iný nipt test, ktorý by vedel správne analyzovať DNA prosperujúceho plodu?

Čo by ste mi odporúčali ohľadom testovania?

Mala som pôvodne v pláne OSCAR test + iGene. S panorámou mám z prvého tehotenstva zle skúsenosti.

Ďakujem

Dobrý deň,

aj test NIFTYpro je možné podstúpiť aj v prípade syndrómu miznúceho dvojčata. V tomto prípade by bolo potrebné aby bol absolvovaný najskôr v 15. týždni, keďže je potrebné počkať minimálne 8 týždňov od odhalenia syndrómu miznúceho dvojčaťa.

Aj napriek tomu, je stále táto téma problematická pri neinvazívnom testovaní, pretože boli publikované aj prípady, keď DNA z miznúceho dvojčata cirkulovalo v krvi matky po dobu 12 až 17 týždňov.

V drvivej väčšine prípadov sa naozaj po 8 týždňov táto DNA nenachádza už v krvi matky, ale existuje tam stále možnosť a z tohto dôvodu je potom znížená citlivosť NIPT testu a jeho výsledky môžu byť skreslené. V takom prípade je ideálne test zopakovať s odstupom času aj keď to je finančne náročné.

Odporúčam Vám o tom prediskutovať s Vaším gynekológom.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať

Prajem pekný večer

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko