Ako sa má správne liečiť bolesť dutín a zlatý stafylokok?

Zodpovedané
17. sep 2022

Dobrý deň,

bola som na vyšetrení ORL s bolesťami dutín a hlavy v spánkovej oblasti. Robili mi výter, zistili zlatého stafylokoka. Dostala som Uniflox 0,3% - 3 kvapky denne počas 5 dní.

Je takáto liečba dostačujúca?

Je nutné ísť na opätovné testy a kontrolu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa Vám nezlepší zdravotný stav po tejto liečbe, tak je vhodné nasadiť celkovú antibiotickú liečbu. Okrem toho môžete užívať Sinupret a Soledum. Ide o voľnopredajné produkty, ktoré Vám pomôžu pri zápale dutín.

Kontrolu by ste mali absolvovať vtedy, ak sa Váš zdravotný stav nezlepší.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková