Môže za moju neznesiteľnú bolesť hlavy zhrubnutá sliznica nosových dutín?

Zodpovedané
30. okt 2022

Dobrý deň,

trápia ma neznesiteľné bolesti hlavy. Bolesť vyráža z dutín cez oko. Dva dni trpím, každé štyri hodiny užívam tabletku od bolesti. To bolesť síce stlmí, ale stále ju cítim.

Naposledy som si dala dve tablety naraz a bolesť neprestala. Už som zúfalá. Opakovalo sa to raz za dva mesiace, neskôr raz za mesiac, naposledy po 10 dňoch opäť. Absolvovala som už viacero vyšetrení - krčné, stomatochirurgiu, CT, MR. Všetko bez nejakého patologického nálezu. Sliznica nosných dutín je však u mňa zhrubnutá.

Môže niekde tlačiť na nerv?

Pomôže jej odstránenie či zhrubne ešte viac?

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

zhrubnutá sliznica by nemala spôsobiť takéto bolesti. Skôr môže ísť o neuralgiu trojklanného nervu, preto je vhodné absolvovať neurologické vyšetrenie.

Ak je bolesť jednostranná, tak môže ísť aj o migrénu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková