Vysoký pulz v 29. týždni tehotenstva

Zodpovedané
5. jan 2019

Dobrý deň,

som v 29. týždni a začala som pociťovať vysoký pulz 125 a strašne mi búši srdce. Tlak mám dobrý. Keď niečo porobím, tak mi začne biť. Občas aj v kľude. Liečim sa na štítnu žľazu a beriem Euthyrox.

Čo to môže spôsobovať? Môžem si dať magnézium?

Ďakujem

Dobrý deň,
srdcová frekvencia nad 90 úderov za minútu sa považuje za tachykardiu. Zrýchlený pulz je sprevádzaný búšením srdca, ak toto búšenie trvá dlhšie ako 15-30 minút a opakuje sa viackrát denne a spontánne sa neukončí (frekvencia neklesne pod 90/min.), je vhodné navštíviť lekára, kedy sa natočí EKG záznam, aby sa zachytila činnosť srdca. Ak majú pacienti užívajúci Euthyrox tachykardiu, mala by sa skontrolovať hladina hormónov štítnej žľazy v krvi, pretože ak je zvýšená, tak to môže spôsobiť tachykardiu. V prípade uvedených ťažkostí si môžete dať magnézium, ak krvný tlak nie je veľmi nízky, pretože magnézium znižuje aj krvný tlak.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková