Ako skvalitniť spánok 5,5-mesačného bábätka?

Zodpovedané
30. júl 2022

Dobrý deň,

môj synček má 5,5-mesiaca a od 3. mesiaca mi cez deň spáva maximálne 30 minút. Ak ho držím, tak vydrží spať aj dve hodiny. Akonáhle spí v postieľke alebo v kočíku, tak do 39 minút je hore.

Viem s tým niečo urobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, toto je normálne. Veľa bábätiek dokáže prvé mesiace potiahnuť dlhší spánok iba kontaktným spánkom alebo spánkom v kočíku.

Dieťa si začne samé predlžovať spánky po 7. - 8. mesiaci, resp. po prechode na 1 denný spánok. Krátke spánky sú biologicky normálne pre bábätká.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo