Ako sa počíta výška výžvného na 5 ročné dieťa?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom výživného. Manžel s bývalou priateľkou majú spolu 5 ročného chlapčeka. Pred troma rokmi sa rozišli a mimosúdne sa dohodli o výživné na dieťa vo výške 250 eur mesačne.

Rozhodli sme sa kúpiť rodinný dom, kde budeme platiť 690 eur mesačne na hypotéku (dom bude iba na meno manžela). Manžel zarába 1600 eur a ja 650 eur čistom. Manžel cestuje za prácou 2712 km mesačne, takže na pohonnú hmotu cca mesačne 300 eur.

Ak chceme výživné riešiť cez právnu cestu, tak výdavky sa počítajú?

Ako sa vypočíta a koľko má manžel platiť výživné?

Ďakujem

Za skorú odpoveď Vám ďakujem

Dobrý deň,

neexistuje žiadna tabuľka ani výpočet výživného. Určuje sa to individuálne od majetkových pomerov rodiča a potrieb dieťaťa.

Výdavky sa nepočítajú, nakoľko výživné má prednosť pred akýmikoľvek výdavkami.

V prípade potreby právnych služieb alebo právneho zastúpenia ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz