Ako sa rieši vyplatenie partnera v prípade rozvodu?

Zodpovedané
13. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Dom má len muž na hypotéku, ktorú si bral ešte pred svadbou. Od svadby bývame v jeho dome, ktorý je založený hypotékou. Prispievam do spoločnej domácnosti, ale trvalý pobyt tam mám iba ja a on inde.

Je problém v pobyte?

Ak chcem opravovať jeho dom v rámci BSM, postačia mi k tomu len pokladničné doklady?

Ako sa rieši vyplatenie partnera v prípade rozvodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

trvalý pobyt má len evidenčný charakter a s vlastníctvom ako takým nesúvisí.

V prípade investícii do jeho výlučného majetku z finančných prostriedkov BSM by Vám na preukázanie investícií mali postačovať pokladničné doklady.

Ohľadom vyplatenia vo Vašom prípade budete mať nárok na polovičku investícií do jeho výlučného majetku a polovičku zaplatených splátok na jeho hypotéku.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz