Čo robiť, keď sa mi bývalý partner vyhráža a psychicky ma ničí?

Zodpovedané
9. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej problémovej situácie. Môj bývalý partner ma psychicky ničí a aj sa vyhráža. Mám z neho zničenú psychiku a z niektorých "zážitkov" traumu. Vydiera ma kvôli synčekovi. V rodnom liste nie je ani uvedený ako otec a úprimne ani nechcem, aby tam bol.

Cez leto chcel zbiť pred malým jedného môjho kamaráta a mňa dourážal najviac ako sa len dalo. Synček si to pamätá a prestal ho aj preto mať rád.

Vymazala som v podstate všetky správy s ním, tak nemám veľa dôkazov.

Pár z tých nových mám. Napr: "Každý kto má so mnou problém, ho nemám problém uspať". Zvažujem, či nepodám na súd, aby mu dali zákaz kontaktovať ma.

Mám šancu uspieť?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučujem podať trestné oznámenie, nakoľko uvedená správa môže vzbudzovať ohrozenie Vášho života a polícia by sa tým mala zaoberať.

Návrh na zákaz styku môžete na súd podať. Šance na úspech neviem posúdiť, nakoľko neviem podrobnosti Vášho prípadu.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz