Ako môže niekto neplánované otehotnieť?

extempore
25. máj 2018

V poslednom čase sa tu ako huby po daždi množia témy, v ktorých autorky neplánované otehotneli, "podarilo sa", "nechceli sme, stalo sa", ako štátnicovať/maturovať tesne pred pôrodom, resp. s novorodencom, nemáme kde bývať a čakáme druhé, tretie, štvrté, x-té dieťa.
Mohol by mi prosím niekto vysvetliť, ako je toto, preboha, v dnešnej dobe možné? Veď keď nechcem dieťa, tak si dávam pozor. Vyspelá antikoncepcia, všetky možné metódy, tak kde je problém? Prečo ženy takto ľahkovážne pristupujú k tak vážnemu životnému kroku, akým je mať dieťa? Keby to boli menšiny z osady, tak pochopím. Ale mnohé ste VŠ vzdelané, považujete sa za moderné...

vevesh
25. máj 2018

Nie kazdy moze vyuzivat dostupnu antikoncepciu, ziadna antikoncepcia nie je 100%, a este mas tu % ludi, ktorym to je jedno a potom to maskuju za tieto hlasky a riesia podla uvazenia a moznosti..

sissy27
25. máj 2018

@extempore no hlavne si treba ujasniť rozdiel medzi neplánovaným a nechceným tehotenstvom. Ja mám tiež neplánované dieťa, ale to neznamená, že nebolo chcené. Sesternica má také 2 z troch.
A potom je nejaká malé % tých, ktorým atk zlyhala.
Keď dieťa vyslovene niekto nechce, tak nech nesexuje.

katie23
25. máj 2018

Nič nie je 100 percent...kamoška 3mesiace po pôrode kojila a brala antiku a aj tak otehotnela...ani doktor si to je nevedel vysvetliť 🤔

vyhuelka
25. máj 2018

Kamoška užívala antikoncepciu a zistili že je tehu v 3.mesiaci keď začala grcať 😂😂😂 veru nič nie je 100%né 🙂

janulka2811
25. máj 2018

Ja som bola chránená a i tak som zostala tehotná s tým,že som sa to dozvedela až v 10.tt.
Asi to znamená, že neplánovane otehotnieť 👍
Teraz sme druhé plánovali a veľmi tešíme aj s prvom dcérkou 😊

tajkazanova
25. máj 2018

Tak napr ja som mala od gyn povedane že mam mizivu šancu na dieťa kôli MS dal mi lieky a tak som si povedala že môžeme bez ochrany na štýl že ,,chceme bábätko ,,keďže aj tak nikdy nebude a do mesiaca tehotná teraz sa už rok snažíme o druhé a stále nič

zdenka67
25. máj 2018

ja mam ten isty nazor ako autorka - ked niekto nechce dieta, tak ho jednoducho nema - ano, moze sa stat, ze zlyha antikoncepcia, to sa stava, ale trepat stylom, davali sme si pozor je vrchol trapnosti v 21. stroroci

extempore
autor
25. máj 2018

Hak má taký Pearlov index, že pri správnom užívaní otehotnie 0,2 ženy zo sto.. mne to tak pripadá, ako keby sa všetky stretli tu na koňovi. Aj moja gynekologička hovorila, že to nechápe. Lebo že pri hak je to tak, že ešte týždeň po vzatí poslednej tabletky je vysoký antikoncepčný účinok.

extempore
autor
25. máj 2018

@vyhuelka no tak asi robila niečo zle, resp. nežrala tie tabletky poctivo

kattky
25. máj 2018

@tajkazanova mozno ze preto sa nedari, lebo sa snazite on. Predtym ste na to tak nemysleli a teraz to moze robit psychyka.

evitka83
25. máj 2018

@extempore u niekoho je to vysledok lahkovaznosti, u niekoho na/nehoda. Ja som bola tehu 4x, dieta mam jedno...bohuzial 😕...ale HAK mi zlyhala 2x lebo ine lieky atd. A v tychto pripadoch som to zistila nakonci prveho trimestru, lebo som vzdy mala normalny menzes...life happens ...

extempore
autor
25. máj 2018

@sissy27 vieš, ja to chápem tak, že ak v danej chvíli otehotnieť a neplánujem to, že sa to stane napr. aj napriek antikoncepcii, tak potom je to nechcené. Jasné, že okoliu potom poviem, že je chcené.. však z núdze cnosť.

berginkan
25. máj 2018

@extempore prepac, ale napriklad moja kamoska otehotnela cez antikoncepciu. nic nie je 100% a dalsia kamaratka ju brat nechce, maju prerusovany styk, no zial stalo sa. celkom nerozumiem tvojej otazke, zrejme nemas uplne prehlad o tom, co dnes je k dispo a co nie. a nech len rodia a maju deti. ja sa skor stretavam s tym, ze sa ludom nedari, chlapi su neplodni atd atd. takze mna potesila tato tvoja skusenost....a inak ked sme pri antike, keby som pred rokmi vedela ako skodi, v zivote ju neberiem
@zdenka67 vrchol trapnosti? ty si niekedy praktizovala napriklad prerusovany styk? nikdy nevies...

extempore
autor
25. máj 2018

@berginkan áno, pri správnom užívaní hak otehotnie 0,2 ženy zo sto počas roka a každá z vás má takú kamošku 😂😂😂😂😂 a ver mi, že prehľad mám. A vidíš, to je presne to "žiaľ, stalo sa".. blbá výhovorka. Ak nemôžem z nejakých dôvodov brať hak, tak vytiahnem kondóm, lebo prerušovaná súlož je fakt nezodpovedný prístup...

zdenka67
25. máj 2018

@berginkan ano povazujem to za vrchol trapnosti, lebo su aj ine moznosti, nie predstav si, ja som to nikdy nepraktizovala - my sme mali realne problem otehotniet, takze tie, ktorym sa to podari aj nahodou, mozu byt rady, ze sa im vobec podarilo, zial trend je, ze je problem momentalne, ale vyhovarat sa, ze nechcela som a stalo sa, nie sme v dobe kamennej, to ze zlyha antika, je druha vec, to sa stat moze, ale tam bola zena chranena

tajkazanova
25. máj 2018

@kattky no veď toto ja viem už to nieje také zle ale začiatky som bola ako sibnuta vkuse testy ovulácia tehotenské a neustále sklamania potom dva krát laparka vybratá ľavá strana a stále nič takže čakám kedy konečne budú //

vevesh
25. máj 2018

@zdenka67 pri kazdej forme antikoncepcie je zena chranena. Otazka je, na kolko % je chranena a ake ma stastie, ze prave ona zapadne do toho %, kde sa "zadari"...

zulazu
25. máj 2018

Ja napríklad nemôžem brať antikoncepciu zo zdravotných dôvodov, manžel nepreferuje kondomy, tak sme si vždy dávali ,,pozor" tak to sa nám to darilo 3 roky a potom som otehotnela...ale vždy sme vedeli, že ak sa takéto niečo stane v pohode to zvládneme...

extempore
autor
25. máj 2018

@vevesh chybovosť hák je jedno promile, jedna žena z tisíca počas roka otehotnie aj počas správneho užívania hak. Čiže z toho usudzujem, že ženy, ktoré sa vyhovárajú, že im zlyhala hak strašne klamú... Lebo je ľahšie sa vyhovoriť na hak ako si priznať nezodpovednosť, že?

dai
25. máj 2018

@extempore no... na mk su zeny co vsetky beru antikoncepciu a kazdej zlyhala - hnusoba jedna🙂 ja ti neviem... ja ked som si davala prestavky v brani antikoncepcie tak sa chranil muz ked sme nechceli otehotniet - nejak sa nikdy nezadarilo🙂 ked som brala antikoncepciu tak tiez nic cez nu nepreslo a to som ju brala dlhe roky... planovane som otehotnela 3x, vzdy hned po vysadeni antikoncepcie cize asi som plodna az az...
tiez si skor myslim ze vsetkym co zlyhala ju skor zle brali, alebo vobec nebrali len tazko napisat ze nerozmyslali nad tehotenstvom ked rozmyslali nad niecim inym, pripadne niecim inym😀

extempore
autor
25. máj 2018

@zulazu manžel nepreferuje kondómy? 😂😂😂😂😂

sissy27
25. máj 2018

@extempore to je tvoj pohľad na vec a keď máš všetko len čierne alebo biele a nič medzitým, tak sa nečuduje, že nechápeš. Neplánované proste znamená, že to ľudia neplánovali práve v tom období, kedy sa to stalo. Sesternica prvé plánovala, a nič. Zadarilo sa tuším po 2 rokoch. Takže ona neplánovane neotehotnela. Potom chceli druhé, ale teda "podľa plánu" malo prísť opäť po dvoch rokoch snaženia a hups, zadarilo sa na 1.pokus. A tretie už proste neriešili vôbec či bude a kedy bude.
Ale ak je niekto prekvapený z toho, že mal sex a prišlo tehotenstvo, tak tam zjavne je nejaký nedostatok v základných informáciach.

kattky
25. máj 2018

@tajkazanova drzim silno prsteky, aby sa vam postastilo 🙂 my mame takmer 11 mesacneho chlapceka no chcela by som tiez este jedno babo.

deti95060810
25. máj 2018

otázka Ako môže niekto neplánovane otehotnieť je asi taká podobná otázka Ako môže niekto vyhrať v športe prvú cenu? niekomu je dané inému nie....
Ak Pán Boh dá, aj motyka vystrelí....😉
Neplánované a nechcené dieťa je veľký rozdiel....

lenadka
25. máj 2018

@extempore pozri ja mám miernu teraz a treti neplánované dieťa 😁 a keď čítam v letáku mireny, že cca dve z 1000 žien otehotnejú počas prvého roka aj keď mireny používajú správne a 7 žien z 1000 otehotnejú za tých ístych podmienok počas piatich rokov....tak neviem už len nemať sex je na 100%. Viď foto.

zulazu
25. máj 2018

@extempore o čo ti vlastne ide??? máš len zlý deň a chceš do všetkých rýpať?

extempore
autor
25. máj 2018

@dai presne tak aj ja, úplne do bodky.. dve deti mám, vždy do mesiaca od vysadenia som bola tehotná... Keď som kvôli zlomenej ruke v sade nemohla 2 mesiace brať hak, môj muž zaobstaral kondómy. A osem rokov takto fungujeme..

pininka
25. máj 2018

@extempore vies, ja si tiez kladiem tuto otazku, ja len nechapem preco o tom hovoria akono neplanovanom. Nam sa tiez smyklo, bola to sanca jedna z miliona, ale nebudem nikde tvrdil ze to bolo neplanovane, nechcene a pod. Ak by sme si poriadne dali pozor, nestalo by sa to. Ale ako manzelia sme to nejak extra neriesili, ja som dietatko velmi chcela. Sme spolu 16 rokov a vzdy sme si vedeli dat pozor, takze su viacere moznosti.

extempore
autor
25. máj 2018

@lenadka no tak ty budeš tá žena, ktorú dostihla štatistika. Samozrejme, že pri Mirene za to nemôžeš..

vevesh
25. máj 2018

@extempore nie, ty predpokladas, ze 80% zien berie hak, avsak v dnesnej dobe uz zeny neberu hak tak ako kedysi (v mojom okoli, ked kedysi bralo 100% zien hak, dned berie az 1!!!) Vacsina ppuziva alternativne metody. Dokonca ani sterimizacia nie je 100%antikoncepcia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre