Gestačný vek

sanny2993
16. okt 2020

Pozdravujem. V tehu knizke mam pisane ze podla MS som v 12+5. Na papieroch z prvotrimestralneho screeningu od dr. Grochala mam GA 13+0. Predpokladam ze smerodajnejsi je druhy udaj a teda aj posunuty termin porodu ?

viikkki
16. okt 2020

@sanny2993 pravdepodobne si mala posnutu ovulaciu takže by si mala byť v tom 13tt a máš aj posunutý termín

carduelis
16. okt 2020

Je to rozdiel len 2 dni (resp 1, 12+6, 13+0) a este sa to bude menit. Zalezi na kazdom milimetri ako zmeraju babatko a uz sa to posuva. Aj tak porod je v rozmedzi 2 tyzdnov od terminu v poriadku.

luciannka83
17. okt 2020

Mas tam rozdiel 2dni. Nestresuj. Su to orientacne datumy.

bagre
17. okt 2020

@sanny2993 2 dni hore,dole nik nerieši, - nástup na md vypisuje doktorka a čo tam dá, je na nej. A samotný pôrod je častokrát iný deň ako je uvedené v knižke. Riešia sa len veľké rozdiely...

veronika1234512345
19. okt 2020

Ja som mala rozdiel plus 6 dní. Môj lekár sa ale riadil tp podľa menzesu aj keď vyšetrenia a podobne veci sme riešili podľa tp z prvotrimestralneho screeningu.
Pokiaľ nie je rozdiel viac ako 2 týždne nerieš. Ja som mala termín 25 a 19 a malý sa narodil 22.🙂

mrkvicka26
5. nov 2020

Ahojte žienky vie mi niekto poradiť či si niektora stým to prešla , som6tyzdni aj jeden deň , len zatiaľ tam nevidel plod 😌😌tak sa troska bojím ,gestacny vacok je 1,27cm...... troska sa bojím keď tam nevidel plod, ináč čo sa tyka vačku je vraj je poriadku tak teraz som dosť na ihlách 😌😌😌

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre