Hnedý výtok v 7. týždni

barbora000
4. aug 2017

Zdravím, prosím Vás potrebujem pomoc. Som v 7 týždni a týždeň som mávala v podbrušku strašné bolesti ako pred menštruáciou. No keď som sa pýtwla gynekológa povedal mi, že je to normálne. Len dneska som sa zobudila dosť ma bolelo v podbrušku aj kríže strašne moc a zrazu som išla na vecko a mám taký hustý slizký hnedý výtok úplne ako keby taký začiatok menštruácie. Dosť som sa zlakla hneď som volala gynekológovy ale majú tento týždeň dovolenku a nedovolala som sa im. Čo mám robiť? Je to v poriadku alebo nie?

barbora000
autor
4. aug 2017

@hettinka keby ste čítali trošku vyššie čo som napísala tak možno nema aj keď sa už k tomu nebudem vyjadrovať lebo už som si zvykla že tu na MK viac ženy budú hnusné ako keby mali pomoct. Berem váš komentár do úvahy, povedali ste si svoj názor, na to máte právo ale neberiem vaše reči do úvahy. A tie uštipačné poznámky si prosím odpsutite, nie sú vhodné 😉

bluka2
4. aug 2017

@hettinka Prosim ta, fakt ides cez ciaru. Netahaj do toho otca a pochop, ze toto je na iba jej rozhodnuti (nie tvoje, nie otca, ani nikoho).

bluka2
4. aug 2017

Pripadne nejako motivovat dodavatelov, nech pridu skorej ako dohodnute. Ale vsak to mi nevymyslime, ona bude vediet, co sa da a co nie

sasa1310
4. aug 2017

@barbora000 prepáč, ale ráno ako si sa zobudila si mohla byť už na pohotovosti.
A možno už by si bola dávno aj naspäť v práci. Ale tak, keď sa nedá. Do poobedia ďaleko...

bluka2
4. aug 2017

My - sorry

bluka2
4. aug 2017

@sasa1310 Tiez vysoko hodnotna informacia, co sa dalo robit v minulom case. Podla teba ma autorka casove hodiny (a pohotovost je vzdy rychla) alebo ako jej to ma pomoct?

sasa1310
4. aug 2017

@bluka2 a ako jej pomôže MK?

barbora000
autor
4. aug 2017

@hettinka áno vie o tom. A už sa vsmetko rieši 🙂 ale k vám sa už vyjadrovať fakt nebudem

@misinka0611 ni už som obvolávala a nedá sa keďže máme úmrtie v rodine a vybavujú sa iné veci. 😭 Ale už som volala s maminou a ešte niečo vybaví a dojde sem rýchlo.

@bluka2 dám vám vedieť. A ďakujem za podporu 🙂

bluka2
4. aug 2017

@sasa1310 tak, ze precka cas, ktory mozno je dlhy s podporou niekoho! Asi idealizmus trochu...

misinka0611
4. aug 2017

@bluka2 Hodnotná rada, ze ma zatvoriť a ist na pohotovosť je tiez pasé lebo urobiť to nemoze alebo nechce. Nema ju kto zastúpiť.

Mozno este keby skúsila zavolať nejakému dr. co a ako ale myslim si ze ten by len skonštatoval ze ma ist na pohotovosť ako väčšina tu.

hettinka
4. aug 2017

@barbora000 ty nechceš radu. Tak beriem späť všetko som som napísala. Komu niet rady, tomu niet pomocí.

barbora000
autor
4. aug 2017

@sasa1310 fúú to bolesti čo mám už asi týždeň a doktor mi povedal že je ro normálne lebo prebieha uhniezďovanie, ráno som mala bolesti ale také ako vždy a teošku kríže ale to som brala z toho že som sa zle vyspala, lebo bolesti krížov sú u mňa už dlhšiu dobu. A čo sa týka MK, myslela som si, že mi to skor troška poradia, slebo povzbudia a nie ma tu budú niektoré ženy ešte viac stresovatm uštipačnými poznámkami 😉

misinka0611
4. aug 2017

@barbora000

Super 🙏 Drzim palce nech to dobre dopadne 🙂

minttu
4. aug 2017

@barbora000 Ahoj. Krvacanie sprevadzane bolestou v prvom trimestri - to moze to byt v poriadku, ale aj nemusi. Ak nahodou doslo k spontannemu potratu, tak uz k nemu doslo a ziadne utekanie na pohotovost a "riesit" to co najskor ako ti niekto mozno radi tu nepomoze. Dobra sprava je ta, ze to potrat vobec nic nemusi. Udajne okolo 30% zien pocas tehotenstva zakrvaca, mnoho z nich vsak nevie o tom ze vobec su tehotne. Len polovica z tychto krvacani skonci potratom.
Ja som v 10.tyzdni vytuzeneho tehotenstva zacala velmi krvacat, vysla zo mna aj nikolkocentimetrova zrazenina a myslela som si, ze je to koniec. Nebol, len sa mi pravdepodobne prave usadzala placenta, co mohlo sposobit krvacanie. Ale dovod krvacania sa s istotou urcit neda. V 13.tyzdni som zacala krvacat zas, tentokrat ma v podbrusku aj zabolelo. Nastastie to tiez nic nebolo. Krvacala som dva tyzdne, stale menej a menej, nakoniec to hnedastym vytokom skoncilo. Dnes mam zdraveho synceka.
Jedine co mozes teraz pre seba urobit je snazit sa nestresovat a mysliet pozitivne. A dat sa vysetrit, aby si vedela na com si. Na Slovensku ti budu zeny neznale situacie radit aby si UTEKALA co najrychlejsie na pohotovost, hoci aj nohy zlamat. Slovenski lekari ta pravdepodobne zacnu hned napchavat hormonmi na "udrzanie tehotenstva" a ulozia ta do postele s nohami vylozenymi na plafon. Toto su zastarale metody, ktore sa na Slovensku este pouzivaju a na zapade uz davno nie.
V kazdom pripade prajem ti aby to bolo v poriadku. Krvacanie v tehotenstve nie je vobec nezvycajne, urcite by sa o tom malo viac hovorit aby boli zeny kludnejsie.

barbora000
autor
4. aug 2017

@misinka0611 ďakujem a verím, že dopadne. A fakt keby je to všetko na mne tak nemalm problém zatvoriť ale dodávatelia mi chodia raz za mesiac kedy to musím prebrať lebo by mi prišli až za mesiac a tiež mám nejaké povinnosť - platiť zamestnancov a mať peniaze aj pre bábätko. Nikdy som na prvé miesto nedávala robotu vždy bola na 1. Mieste rodina ale teraz sa to fakt nedá aj keď je to v štádiu riešenia .

minttu
4. aug 2017

@hettinka Nevyjadruj sa k teme, do ktorej sa ani zamak nerozumies. Svojou nevedomostou zbytocne stresujes autorku, ktora potrebuje skor ukludnit.

barbora000
autor
4. aug 2017

@minttu ďakujem veľmi pekne, ja by som to čo zo mňa "vyšlo" moc krvou nenazvala bol to taký hlienovitý hnedý výtok. Takže verím tomu že tá mala fazuľka je v poriadku a bolo to len raz vtedy ako som napísala od tej doby som bola už asi 3x na vecku a nič som neobjavila. Absolútne ani výtok nič.

misinka0611
4. aug 2017

@minttu Urcite mas vo veľa veciach pravdu a súhlasím s nimi ale nedá mi nepozastavil sa nad tvrdením, ze ženy ti budú radiť utekať na pohotovosť. Veď aj dr. po potvrdení tehotenstva radi ze ak nastane krvácanie treba ist nemocnice. Veď to nie je sranda. Takze radšej ist a nech povedia je to OK ako neísť s myšlienkou veď mam 30 percentnú šancu ze je to normalne.

ada309
4. aug 2017

V tomto tyzdni sa naozaj neda nic robit... vsetko je bud alebo.... nestresuj sa... ak sa babo nema udrzat,tak sa neudrzi... a aj ked sa na hlavu postavis,nic s tym neurobis... zial,neexistuje ziaden liek... je to v rukach prirody... jedine co mozes spravit je cakat a aby si sa nestresovala zbytocne zajst na pohotovost...

daduska_maminka
4. aug 2017

@barbora000 na tvjom mieste by som vstala a isla.. ak sa ti krvácanie spustí a potratis ty to budeš ľutovať. A išla by som rovno na pohotovosť ..

Načo chces od nás radu keď ti radíme choď k lekárovi a ty si aj tak melies svoje ???

Ak o to dieťa prídeš ty si to budeš vyčítať a takýto prípad by v robote na 100000000% pochopili a ak nie žiaľ ich problém .. presnejšie by mi bolo zdravie a keď ty vypravas že si to dovoliť nemôžeš tak si myslím že to není s tebou až také hrozne ..

sasa1310
4. aug 2017

@barbora000 ok, len by ma zaujímalo, čo odpovieš lekárovi na otázku, kde si bola doteraz. PAPA. Mala si rovno napísať hore, že k lekárovi ma neposielajte a iba ma podporte, že robím dobre 🙂

sasa1310
4. aug 2017

@barbora000 zrazu ani výtok nie je, ani bolesti, ani krvička. OK. Tebe vlastne nič nie je. Ale už končím, lebo tu je zbytočne niečo písať.
Však ide len o dieťa

minttu
4. aug 2017

@misinka0611 Samozrejme, ze treba ist do nemocnice. Ale ak v takomto skorom stadiu doslo k potratu, tak sa NIC zachranit neda. Lebo k nemu uz doslo. Nijaky lekar, ani saman, ani panbozko s tym nic nenarobi. Takze ci tam pride teraz alebo o 5 hodin neskor je uplne jedno. Ide len o to, aby sa ukludnila a nebola zbytocne v strese. A dufala, ze je to len obycajne krvacanie, take ake som mala ja.
Ver mi, mne sa chcelo umriet vo chvili ked som si uvidela na nohaviciach krv. Bola som prave v praci a na sebe biele nohavice. Na gynekologickej pohotovosti (nebyvam na Slovensku, system tu funguje trochu inac) ma nechali cakat 4 hodiny, lebo som nebola urgentny pripad. Sice mi hned pri prichode odmerali tlak, teplotu, zobrali vzorku mocu, aby sa uistili ci ja som v poriadku. Ale na sono ma nechali cakat tie 4 hodiny, kym sa venovali urgentnejsim pripadom nez som bola ja. Tj napriklad placuca zena s bruskom co sedela vedla mna. Velmi som si vtedy zelela, ale existoval nejaky zazracny liek, ktory zaruci, ze k potratu nedojde. Ale nic take zial neexistuje a neda sa to nijako ovplyvnit v takomto skorom stadiu.
Mne vtedy pomohlo len citat pribehy zien ktore tiez krvacali a maju zdrave deti. 👶 Je ich dost, viac nez si myslime a dufam, ze to bude aj autorkin pripad ❤

ada309
4. aug 2017

Zeny zobudte sa!!! Naco bude hned bezat k lekarovi ked by jej aj tak nijak nepomohli... teraz sa naozaj neda nic robit,ziaden vitamin ju nezachrani!!!

Pokial masivne nekrvaca letiet hned nie je treba!

Barbora000 nestresuj sa... to ti ublizi viac ako to, ze nebezis hned...
😉 daj potom vediet ako si dopadla... ja mam podobnu skusenost..

barbora000
autor
4. aug 2017

@sasa1310 bolesti mám áno sle už dlho, krv som nenapísala - treba začať čítať a poznamenala som že tento príspevok som písala vo chvíli keď som odišla z vecka a mala som hustý slizký hnedý výtok... a odvtedy sim bola na vecku už 4x a odvtedy som nemala. Treba sa naučiť čítať s porozumením a nie len sa obúvať 😉 Želám pekný deň 😉

xclusive
4. aug 2017

@barbora000 ja som mala tiez na zaciatku bolesti a aj hnedy vytok...bolo to vraj uhniezdovanie....a teraz mi tu to "uhniezdovanie"pobehuje ako strela 🙂...hirsia by bola jasnocervena...cerstva krv...snad vsetko dobre dopadne neboj...a mimochodom...ked som si nadla ja ten hnedy vytok...tiez som bola v praci...a tiez som nemohla odist...proste...NEMOHLA....kedze pracujem v zdravotnictve.....takze ta chapem....😉

barbora000
autor
4. aug 2017

@xclusive ďakujem za podporu 🙂 a nové info ktoré ma ukludňuje 🙂 ale viete niektoré to nevedia pochopiť, že sú aj situácie kedy sa nedá odísť z práce ... a budú si tvrditm iba to svoje 😖 😖

limoncino
4. aug 2017

Nemala si v tomto čase dostať MS? Vtedy ak vajíčko nie je ešte dostatočne uhniezdené, čo v 7 tt byť nemusí nastáva ako keby slabá MS. Pokiaľ máš len výtok, bez kŕčov, bolesti a jasnečervenej krvi, mohol by stačiť Duphaston, vitamin E. Držím palce!!

minttu
4. aug 2017

@xclusive Ja som dokonca krvacala jasnocervenou cerstvou krvou.. V praci na nocnej smene, biele nohavice, vzadu cervene krvave koleso. Potom neskor ked som prezlecena a umyta prisla do nemocnice, mi vsetci zdravotnici hovorili presne to, co pises ty. Ze pokial to nebola jasnocervena cerstva krv.. No ale ono to presne taka krv bola. Nebolo mi vsetko jedno. 😢 Ale teraz sa tu okolo mna plazi moj 5-mesacny zazrak 🐻

macik166
4. aug 2017

potom napíš ako to dopadlo...aj ja som to mala, duphaston pomohol a teraz tu behá trojročné živé striebro

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre