Podľa čoho sa dá určiť termín počatia?

siskaa86
3. jan 2023

Ahojte
Podľa čoho sa dá určiť termín počatia približne
Posledná ms bola 4.11..na Sone 22.12 som bola 6+2..veľkosť plodu si nepamätám

petamich
3. jan 2023

neda 🙂 jedine pri umelom oplodneni vedia presne, pri prirodzenom oblodneni to je orientacne podla poslednej MS a velkosti plodu, jedine ak niekto napr. sledoval ovulaciu, ci uz doma alebo u gynekologa, pripadne ak si mala sex presne 1x vtedy to vies viac menej presne 🙂

zuzi0911
3. jan 2023

To sa hlavne orientuje podla poslednej ms a potom podla sona sa to môže zmeniť...
Ovulaciu vieš cca podla dĺžky cyklu...
Napr .ja mam 25-27dc a teda ovu okolo 10-13dc...

siskaa86
autor
3. jan 2023

@petamich no to viem ze úplne presne nie ale cca že kedy to adi bolo

siskaa86
autor
3. jan 2023

@zuzi0911 ja som ho nemala úplne presný ale okolo 32 33 dní býval...bola som 2x na sono ..8.12 to bol vidno gestacny vak a ze nejaký 4 až 5 tt.. a potom 22.12 to už bola akcia srdca a ze som 6+2..

siskaa86
autor
3. jan 2023

@petamich ako je to najpresnejšie.. podľa tej velkosti plodu?

zojanka
3. jan 2023

@siskaa86 Deň oplodnenia vajíčka je +/- ako 2+0tt. Čiže ak si podľa sona 6+2tt, tak k oplodneniu došlo niekedy pred 4týždňami + 2 až 6 dňani. Ale je to len orientačné.

siskaa86
autor
3. jan 2023

@zojanka
Ahoj..to 6+2 som bola 22.12..vtedy bolo aj sono..tak teraz a i neviem kolky mam byt týždeň asi 9? Nevyznám sa v tých týždňoch moc

zojanka
3. jan 2023

@siskaa86 Veď otvor kalendár a rátaj. Dnes by si mala byť asi 8+0, čiže začínaš 9ty týždeň. Tak otvor kalendár, odrátaj si 6 týždňov a niekdedy vtedy došlo k oplodneniu.

fineta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siskaa86
autor
3. jan 2023

@zojanka len tam mi to nesedí trochu s dňami.. už mi to ukazuje 8+3 ..podľa poslednej ms..

zojanka
3. jan 2023

@siskaa86 To je rozdiel iba 3 dni. Preto vravim ze je to len orientačné. Na hodinu presne sa to naozaj nedá vyrátat

petamich
3. jan 2023

@siskaa86 no a to je presne ono 🙂 ze podla poslednej MS si napr. 8+3, podla CRL (velkost plodu) 8+0, cize je to proste orientacne, najpresnejsie meranie byva na ultrazvuku v 12 tyzdni, aj ked to je tiez proste +- aj 5 dni, vela zien nema ovulaciu v strede cyklu ale tak to meranie v 12tt uvidis

napr. ja som mala v MS a UTZ v 12tt rozdiel 8 dni, cize sme zrealnovali podla UTZ, kedze mam vzdy ovulaciu skor ako v strede cyklu

siskaa86
autor
3. jan 2023

@zojanka jasne..to neviem..nemala som len jeden sex..ale len cca 10 najviac hot dní som chcela vediet

siskaa86
autor
3. jan 2023

@petamich áno Peti idem 20.1 na sono ..tak neviem ci už to bude toto meranie..aj na odbery a ponúkala mi trisomy test lebo už mám skoro 37r

siskaa86
autor
3. jan 2023

@petamich to majú ženské co spali s viac mužmi v jednom cykle potom blbé určiť s kým.

petamich
3. jan 2023

@siskaa86 ano bude to uz ono podla mna 🙂 tam sa robia odbery na prvu cast tych triple testov (porovnava sa 12. a 16. tyzden vysledky) a robi sa ten vacsi ultrazvuk, kde sa pozeraju aj nejake veci kvoli Dawnovmu syndromu a pod.

no to veru maju, teda presnejsie nemaju ako, preto su tu relativne caste otazky o testoch otcovstva 😅

siskaa86
autor
3. jan 2023

@petamich no asi hej spomínala dr nejaké testy

Tak to im tie stresy kto je otcom nezávidím..ale najhoršie je keď ani nevieš ako sa volal..aj to som už pocula

jaskolka
3. jan 2023

Keď máš viackrát pohlavný styk, je prakticky nemožné zistiť, kedy presne došlo k oplodneniu. BA dokonca ani keď máš jeden jediný styk, tak sa nedá určiť, či spermia oplodnila vajíčko v ten deň, alebo si "trochu počkala".

siskaa86
autor
3. jan 2023

@jaskolka jasne..len som chcela vedieť cca týždeň kedy to mohlo byt

any_soj
3. jan 2023

@siskaa86 ten dátum, keď si bola podľa sona 6+2 - ak to bola veľkosť podľa sona, v tom týždni býva pomerne presná - od toho si odrátaj 4 týždne a 2 dni a máš to cca presne (iba 4 týždne a 2 dni preto, lebo týždne tehotenstva sa začínajú rátať dva týždne pred počatím).

siskaa86
autor
4. jan 2023

@any_soj ďakujem..si zlato

siskaa86
autor
4. jan 2023

@any_soj a ako je to potom u žien co majú menzes na zač tehotenstva? Podla velkosti na Sone?

any_soj
4. jan 2023

@siskaa86 predpokladám že áno. Aj u žien, čo majú dlhé, 40, 60 dnove, nepravidelne cykly... Lebo štandard počíta s ovuláciou na 15.deň cyklu, podľa toho sa počíta všetkým, ale podľa sona sa upravuje termín

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre