Som v 8 týždni a prestali ma bolieť prsia. Je to normálne?

nikasv29
11. apr 2012

Ahojte mamičky a budúce mamičky. Veľmi sa strachujem lebo ma akosi prestali bolieť prsia a to som len v 8tt. Myslíte, že to je normálne? Veľmi sa obávam, či sa bábätko normálne vyvíja ako má. Bolesti nemám žiadne občas pobolievanie v podbrušku ako predtým a aj nevoľnosti. Chcela som ísť k dokymu ale má voľno až do budúcej stredy, tak neviem čo mám robiť. Ďakujem za každú odpoveď.

gabuska36
11. apr 2012

nemusíš nikde isť niektoré ženy prsia nebolia vôbec........je eto individualne..iba ak by si zbadala nejaky vytok a hlavne hnedy alebo krvavy vtedy utekaj.....drž sa!

carmella
11. apr 2012

bud kludna kazde tehotenstvo je ine...... to ze ta prestali boliet prsia nic neznamena podla toho co pises vyzera ze vsetko je v poriadku,, ked nekrvacas nemusis mat obavy 🙂

mata_ba
11. apr 2012

moja,neboj...mna bolia prsia,len ked ich stlacim,aj to jemne...a nie kazdy den...tiez mi postupne prestavaju resp.sa zmiernuju bolesti a pichanie v podbrusku...pytala som sa bab a vraj nemusis kazdy den nieco citit..mozno ta o par dni budu prsia boliet velmi...a inak tieto bolesti su,lebo telo berie babo zo zaciatku ako votrelveka a chce sa ho zbavit resp.vypudit...a postupne si na neho zvyka a prijima ho...preto bolesti ustupuju 🙂

tibinka22
11. apr 2012

Mňa prsia neboleli, nič som necítila, nemala som dokonca žiadne nevoľnosti a tak to bolo celých 9 mesiacov 🙂 príjemné tehuľkovanie želám 😵

ematko29
11. apr 2012

aj ja som sa tak bala ked som bola tehotna,atiež ma tak prestali zrazu v 8mom tyždni bolieť prsia.ale bala som sa bezdovodne .dieťatko sa krasne vyvijalo dalej 🙂

trish22
11. apr 2012

mna prsia ani neboleli, iba bradavky som mala citlivé. vracať som tiež nevracala, iba som cítila takú nevoľnosť. mám podstatne iné tehu teraz ako som mala pri synčekovi, ked mi bolo v kuse zle.
takže ja si myslim že je to individuálne. niektorým ženám vôbec nič nie je 🙂

ajca123
11. apr 2012

Neboj všetko je OK 🙂 netreba sa obávať. Ja ked som čakala prve babo tak som nemala žiadne príznaky.. Ani prsa ma neboleli no proste nic ma nebolelo.
Ale na konci tehu som zomierala od bolesti ked sa mi prsa nalievala .. Každú chvíľku som chodila pod sprchu..
A pri druhom a tretím tehu bolo všetko rovnaké

xenicka13
11. apr 2012

mna ani raz neboleli

jahody11
11. apr 2012

No nechcem ta strasit ale mna takto tiez prestali boliet v 8tt, vobec som nekrvacala,nemala som ziadne bolesti, iba obcasne pichnutiev podbrusku a ked som sla v 10tt na UTZ tak dr. skonstatoval, ze uz asi 10 dni nezije, ziadna akcia srdiecka, sla som do nemosnice, tam to skontrolovali este raz ale to iste, nasledoval kyret...
Teraz som v 10 tt, na UTZ mam ist az o 2 a pol tyzdna ale prsia mam stale citlive, na tvojom mieste idem radsej do nemocnice, aby to skontrolovali....

liv1
11. apr 2012

Z tvojej správy som nepochopila či tie nevoľnosti máš alebo nie. Pokiaľ ide o prsia neviem, ale mne vždy svokor gynekológ hovoril. Je ti zle? Neboj, aspon vieš že je všetko ok 😉

lucinocka
11. apr 2012

ja by som sla..mna prsia bolia doteraz /15tt/ predtym ma tiez prestali boliet a skoncilo to kyretom.. a nemala som ziadne ine priznaky ani krvacanie ani nic..

ela2710
11. apr 2012

kazda zena a kazde tehotenstvo je individualne, ja som pri prvom nemala nevolnosti, pri druhom som bola rada, ked mi po tretom mesiaci prestali, pokial nekrvacas, nemas nejake bolesti, tak sa nic nedeje, proste tie priznaky nemusia byt cele tehu 🙂

monika1091
11. apr 2012

pozri sa mna raz bolia prsia a raz nie podla toho ake mam obdobie ako sa vyspim ... zas prestali ma boliet prsia a zacal ma pobolievat chrbat.... bud rada ze ta terza nic enboli uzivaj si to....... no ale kedze mas tie nevolnosti ale aj to rpejde coskoro.... 🙂 tak pekne tehulkovanie 🙂

katkasofi
11. apr 2012

nika chod radsej do nemocnice na sono. za to nič nedáš. zdôver sa lekárovi. odmietnuť ťa nemôže. ja som teraz potretila, a v deň keď som začala krvácať tak ma prestali boleť prsia. ja idem zajtra na kontrolne sono, či odišlo všetko. nemusí to nič znamenať, ale pre svoj pokoj choď. lebo stres čo budeš preživať kym pride tvoj doktor je pre babatko horší! držím palčeky a oozvi sa či je všetko ok

moniciak
11. apr 2012

Mňa v tehotenstve veľmi boleli zas to neznamená katastrofu nevšímaj si seba tak veľmi... lebo sa ti bude zdať ve&ľa vecí čudných 🙂

rabiva
11. apr 2012

ja mam rovnaku skusenost ako @lucinocka... prestalo mi byt zle v 7tt ani prsia uz neboleli a v 8tt bol MA 😒

nelicefo
11. apr 2012

aj mna prsia boleli..je to individualne.....

euka210
11. apr 2012

tak to bud rada, ze prestali 🙂 Mna boleli na zaciatku, ked trochu "narastli" a potom uz len obcas sa to objavilo. A boli citlive na dotyk, takze manzel mal niekedy o radost menej...hi hi 🙂

petah82
11. apr 2012

aj mna prestali boliet, nekrvacala som a o par dni v 10tt mi povedali, ze uz tyzden nezije... ☹

lauritka
11. apr 2012

ahoj, suhlasim s babami, ak sa ti nieco nezda, terba skocit na krv, dvakrat po sebe ako rastie hcg.
alebo usg.

zial s tym vymiznutim priznakov, ako je bolest prs mam tiez negativne skusenosti, mne sa to stalo dvakrat , tiez okolo 7-8 tt, a mala som MA: ☹

ale pre pokoj duse som utekala na hcg. ktore vsak potvrdilo moje obavy, lebo klesalo.

snad to nebude tvoj pripad. drz sa.

effkaa
11. apr 2012

Mna prsia boleli na zaciatku (boli obrovske, horuce a velmi boleli na dotyk), ale tiez to prestalo okolo toho 8. tyzdna. Vobec som to neriesila, u lekara som nebola. Ale ak mas divny pocit, urcite tam chod. Je lepsie sa zbytocne prejst k lekarovi ako nezistit nieco zavazne.

monitta808
12. apr 2012

ahoj, aj ja som mala taký pocit ze ma boleli no tiez prestali, teraz som v 13tt a citila som to do 9 tt a potom nic, mala som aj nevolnost ale skor taku ze sa dala zniest no tiez to zrazu prestalo, ak mas predsa pochybnost skoc k inemu gynekologovi, kt, ho musi zastupovat urcite to ma vypisane na dverach ak nie tak na pohotovost...

lunnka
12. apr 2012

ahoj, suhlasim s dievcatami ze ak mas strach my ti ho asi nezazenieme, lebo kazedej skusenost je ina, najlepsie urobis ked skocis k dr.
v mojom pripade som sa celkom na zaciatku tesila, ked ma zacali boliet, ze konecne porastu 🙂 ale trvalo to kratko, len na zac. prveho trimestra .. odvtedy nic... prsia rovnake , ziadna bolest, akoby sa ich tehu netykalo .. len vidim viac zily co do nich vedu..

katkas1
12. apr 2012

mna boleli len prve trimestre a potom nic, ani mi vobec nenarastli, takze sa netreba stresovat a bud rada ze ta nebolia lebo posledny trimester ta bude boliet aj tak vsetko tak si uzivaj kym sa da 😀

zu2za3na
12. apr 2012

bolesti pŕs? nepoznám 🙂 nemaj strach, každé tehotenstvo je iné 😉

natalinda88
12. apr 2012

Ahoj 🙂
Chápem tvoje obavy, môžu aj nemusia byť opodstatnené.....
Pri prvom tehu ma tiež prestali bolieť prsia a žiaľ nevenovala som tomu pozornosť, lebo som nevedela, že to môže znamenať aj nejaký problém, no a o týždeň na USG mi len lekárka oznámila, že bábu nebije srdiečko........

Teraz som znovu tehu a prsia ma stále pobolievajú, ale každým dňom sa to mení......., jedeň deň viac a druhý menej....
Skús sa odpozorovať, že či to nebola len jednodňová záležitosť. Ak áno, nie je podľa mňa dôvod na obavy, no ak predsa bolesť ustúpi úplne, pre tvoj pokoj by som sa dala radšej skontrolovať, nič za to nedáš...

Drž sa 🙂 verím, že všetko bude v poriadku 🙂

funkadunka
20. apr 2012

mňa na začiatku tehu strašne boleli prsia a teraz som v 23tt a nič......postupne to prestalo, ale prsia sa mi zväčšili o 2 čísla..... 😀

alexis81
15. júl 2013

Ahoojte žienky... tiež si tu idem vyliat svoje pocity... Som v 6 tt, a jedine co ma od dnes rana trapi je, že ma nejak prestali boliet prsia... doteraz ma boleli tak, ze som nemohla ani na bruchu spat a dnes rano som sa zobudila s tym, že bolest necitim a citim ju až ked si ich o niečo silnejšie stlacim, co doteraz som ani nemusela robit... obcas citim bolest v krizoch a minimum bolest v podbrušku, čo som zo začiatku (asi tak do 4-5 tt) citila pravidelne... teraz to pominulo! Občas mam krce v bruchu, tak neviem ci aj to je spojene s tehotenstvom, resp. s niecím iným? :( Viete mi poradit? DAKUJEM za kazdú radu...

miuk
16. okt 2013

Ahojte zienky chcem sa spitat ci mozem byt tehotna kedzem na bolia stale prsia nedostala som menzes a mam bolesti v podbrusku ako keby mi narostli prsia to znamena ze mozem byt? ma niekto stimto skusenosti prosim?? dakujem

katkakovac
16. okt 2013

kúp si test a uvidíš. podľa bolesti pŕs sa ozaj nedá zistiť či si tehotná. meškajúci menzes nemusí znamenať tehotenstvo a navyše neuvádzaš ako dlho ti mešká. mne koľkokrát meškal aj 4-5 dní a tehotná som nebola...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre