V ktorom som týždni?

janushka7
24. jún 2014

ahojte baby , vcera som bola u lekara aby mi potvrdil tehotenstvo. Podla poslednej menstruacie 7.5.2014 by som mala byt uz v 6tt ale zacal krutit hlavou , ze urcite nie som v 6tt ale iba okolo 4tt zrejme kvoli posunutej ovulacii. Mam prist az o 10 nekonecnych dni aby videl ci je plod zivotaschopny. 2 tyzdne rozdiel sa mi zda dost vela. Strasne sa bojim a neviem ako vydrzim cakat tak dlho. Predpisal mi aj duphaston 3 tab denne, lebo som trosku spinila vcera tak vraj pre istotu. Inak asi pred 4 dnami mi zacalo byt zle, nechut k jedlu, musim sa premahat aby som nieco zjedla a boli ma obcas hlava. Mali ste aj vy take nieco ? dakujem , je to moje prve tehotenstvo a hrozne sa bojim aby vsetko dobre dopadlo

remeli
4. júl 2014

@janushka7 ja som to mala tak isto, a teraz som uz v 15 tt, a to preto, ze sme babo splodili posledny den v mesiaci 😉 , a bolo mi rovnako ako tebe, ale teraz posledne 4 dni sa citim konecne super, uz mi chuti aj jest, doteraz som nepribrala ani gram, vazim stale 54 kg. Takze drzim palce.

janushka7
autor
4. júl 2014

@remeli no mne je rano v pohode,aj sa najem ale na vecer je to cim dalej tym horsie, najviac ma napina pri umyvani zubov ☹ no ja som bola vzdy chuda a teraz mam uz len 44 kg, citim sa neskutocne slaba, nic do mna nejde, este zelenina mi chuti celkom ale maso a sladke nemozem ani citit ☹ no dufam, ze to ubehne rychlo a bude mi lepsie.

remeli
4. júl 2014

@janushka7 ja som nezvracala, iba pri vecernom umyvani zubov :D ako zasla kefkou na stolicky uz to bolo, ale velmi mi pomahala elektricka zubna kefka s tou to bolo omnoho lepsie

janushka7
autor
7. júl 2014

baby, piatok som bola na krv, dnes som si volala ohladom vysledkov hodnoty hcg a povedala mi, ze mam vysoku hodnotu okolo 10000 , neviete kolkatemu to asi zodpoveda tyzdnu? mala by som byt teoreticky uz v nejakom 8tt ale podla velkosti plodu povedala, ze to este 8tt urcite nie je a piatok este nevidela akciu srdiecka, zajtra tam mam ist znova ... stretli ste s tym niektora? dakujem

tana85
7. júl 2014

@janushka7 staci pogooglit trochu, tu najdes referencne hodnoty a ten 8tt to kludne moze byt http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

janushka7
autor
7. júl 2014

@tana85 ano, dakujem, googlim viac ako dost ale ci je normalne , ze minuly tyzden este nevidela bit srdiecko. Dufam, ze zajtra ho uz bude vidno, vraj sa to teraz meni rychlo zo dna na den

lenka150190
13. júl 2014

@zuzanaa2010 Ahoj zuzi, aj ja som sla k lekarke po 4 dnoch meskania ms, a to preto, ze mi 4 testy vysli pozitivne, tak nebolo o čom... povedala mi , že gratulovať mi ešte nejde, ze o 10 dni mam prist na sono a ze sa uvidi... no a cosi hovorila co mi na sone ukazovala taku fazulku ze to ma 9mm, teraz neviem ci to bol ten gestačny vačok, či ako to opisujete či čo vlastne, modlim sa ku panu bohu, nech je všetko ok a teda že sa konečne dozviem v ktorom tyždni som 😉 🙂

lenka150190
13. júl 2014

@terezka1947 Ahoj aj ja som teraz na zaciatku, presne este neviem v ktorom tyzdni, viac ako dva tyzdne pnutie pod bruskom no a dnes prvykrat aj pocity na vracanie pri vareni polievky z hovadziny... lekarka povedala ze je to gravidita a aj videla na sone nieco, nejaky ten fliacik, dnesnym dnom mi meskaju 6 dni...

zuzanaa2010
14. júl 2014

@lenka150190 ahoj,ja neviem ci som nejaka paranoidna uz ale snazim sa byt optimista 🙂 problemy nemam nejake ale zrazu mi odisli vsetky priznaky..iba prsia ma bolia a sem tam nevolnost.ale vraj to moze znamenat ze sa uz usidlilo v maternici babo a uz rastie 🙂 ale akoby zrazu nic,ale hovorim si ze pokial nemam bolesti a nekrvacam je to ok ci??

bajana
14. júl 2014

@lenka150190 tyzdne tehotenstva sa az do UTZ koncom prveho trimestra uvadzaju vzdy podla datumu poslednej menstruacie, takze ked budes z neho vychadzat, vies presne, v ktorom tt si aj bez lekara...9mm urcite este nemohol byt zarodok, max. gestacny vacok.... a celkovo chodit takto skoro k dr. a nechat sa stale kontrolovat UTZ tiez nie je idealne...ak zena nekrvaca a nema RH-, tak dr. nijako nicomu nepomoze....treba sa len spravat zodpovedne ako tehotna a jest kys. listovu...ci sa mimi udrzi, je v tejto faze len na prirode...

@zuzanaa2010 ak ta bolia prsia, je to snad OK.....mna prestali boliet a do tyzdna som zacala krvacat - bol to MA....ked som otehotnela znovu, kazde rano som ich poriadne stlacala, ci este bolia - to bol uplne jediny priznak, ktory som mala, ani raz ma nenaplo, nezvracala som, nemala som divne chute, nebola som unavena....skratka vobec nic...

zuzanaa2010
14. júl 2014

@bajana tak na mna obcas este pridu nevolnosti alebo nejaka nechut z hocijakeho jedla ale v poslednej dobe to ustupilo a uz nic necitim..iba tie prsia,resp iba bradavky 😀 ale tak bud.tyzden idem lekarovi a to by som mala byt uz cca v 9 tt takze asi je mozne ze jednoducho nevolnosti ustupili.co myslis?

lenka150190
14. júl 2014

@zuzanaa2010 Zuzi toto iste si hovorim aj ja, lebo dr. mi spominala ze je vela mimomaternicovych, som prvorodicka,mam 24 a s manzelom sme tak stastni a tesime sa, ze nechceme, aby sa nieco pokazilo... tiez sa len modlime, nech sa pekne uhniezdi v maternici a nech si tam 9 mesiacikov bahní 😀 😀 😀 joooj, uvidíme...

lenka150190
14. júl 2014

bajana hej, viem ze som sla ku dr. skoro, no chcela som vediet viac, nakolko v práci robím s ťažkými vozíkmi, len som majstrovej povedala, že to vyzerá na tehotenstvo, ze dr. potvrdila, že či by ma odbremenila od bremien, 🙂 🙂 chcela som mat uplnu istotu.. a potom aj ten pocit šťastia, že čo ak...ale dakujem, za odpoved a aj kyselinu papam femibilon 800 ahojky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre