Dali ste si zistiť pohlavie dieťaťa z krvi?

8. sep 2023

Ahojte maminky,
aktuálne čakám druhé bábätko a zvažujeme zistiť pohlavie z krvi.
Doktor ma ubezpečil, že všetko je bezpečné, no toho sa nebojím.
Len, vyšlo to všetkým na 100%? Ja som v tomto neveriaci Tomáš a nikoho v okolí kto si to dal zistiť (okrem jednej kolegyne) na to nešiel, vraj zbytočne vyhodených 100€ 🤷‍♀️
Pri prvom som to nezisťovala, kupovala všetko neutrálne od kočíka cez oblečenie. No teraz mám také nutkanie kupovať už aj niečo čisto pre chlapca/dievča....tak ma láka zistiť pohlavie.
Za ďalšie, neboli ste sklamané keď ste už vedeli čo čakáte? 🙈
Ja po žiadnom pohlaví netúžim, len nech je zdravé 🙏

anjelicek26
8. sep 2023

U nas je to myslim sucast NIFTY testov, a ano je to sto percentne... ked cakas dievca, mas v krvi len zenske bunky, ak je to chlapec, tak tam plava oboje...neskutocne strasne zjednodusene vysvetlene... ale povedia ti to aj tak az v 14.tyzdni a to uz vidno aj na sone, prijde mi to zbytocne... par dni hore dole... a nie, sklamana s pohlavia som nikdy nebola...

deti95060810
8. sep 2023

dali sme si pri poslednom...boli sme sklamaní - najmä manžel.
je to na 100 perc.

lukbe
8. sep 2023

Akože seriózne, k čomu je toto dobré?

amelia89
8. sep 2023

ako sucast nifty testov sa zistilo aj to, bolo mi to jedno kedze tie nifty som
si davala robit pre nieco a bola som len neskonale vdacna ze babatko je zdrave. Mame 2 chlapcov - vidim v tom hlavne vyhody 2 rovnakycb pohlavi 🙃

anshelia
8. sep 2023

Ja som ani pri jednom dieťati nechcela vedieť čo to bude. Načo je dobré vedieť to dopredu..pri druhom tehotenstve mi to "vykecal" doktor pri 3D. Že tak sa valám podaril párik 😏

masinka
8. sep 2023

Davala som si pri tretom dietati, vtedy to bola novinka, vybavicku som mala dostatocnu po prvych dvoch, tak som vyhodila peniaze za toto. Pohlavie trafili, vysledok mi volali. V reklame bolo ze poslu modru alebo ruzovu obalku s informaciou , dcera bude mat 12 rokov a obalka doteraz neprisla 😝

anjelicek26
8. sep 2023

Ja len hodim trochu negativity, nasmu babu sa pred 1,5 rokom v 14.tyzdni zastavilo srdiecko... ja tu obalku mam stale doma, neotvorenu... tentoraz sa nechame prekvapit pri porode, ak nam Boh dopraje a tentoraz bude vsetko v poriadku.

jablkovastrudla
8. sep 2023

Dali sme si robit geneticke testy a v ramci toho tam bola moznost zistit aj pohlavie.ja som bola sklamana ze muz chcel vediet co cakame, ja som chcela pockat do porodu ako pri prvom 🙂

bucko555
8. sep 2023

Dávala som geneticke a tam som si dala.aj pohlavie a vyšlo to

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
8. sep 2023

@anjelicek26 bude 🤞🏻❤️

syslik81
8. sep 2023

nie neddala by som si ... milujem prekvapenia

maryetta
8. sep 2023

Niekedy okolo 20.tyzdna to uz vedia resp vidia na istotu 😉 aj keby prekvapko na sale 😉 aj tak ro nezmenis 😉 mat pripravene neutralne veci. Mena pre obe varianty a… tesit sa 😉

beata_k
8. sep 2023

Ved na sono ti povedia a kupovat vybavu od 12 tt je aj tak skoro. Nic ti neujde ani v 20tt

zafir01
8. sep 2023

Dala pri dvoch deťoch v 10tt a samozrejme výsledok sa pôrodom potvrdil

angeli121212
8. sep 2023

Áno dala som si zistiť pohlavie testami , výsledok bol samozrejme správny a neboli sme sklamaní kedže nám to bolo jedno. A vyhodila som za to sto eur lebo to bolo aj je naše prvé vytúžené vymodlené vybojované dieťa a jednoducho som nechcela nakupovať neutrálne veci

autor
10. sep 2023

@anjelicek26 ja to mám vytúžené po viac ako troch rokoch bábätko takže som na všetko veľmi opatrná 🙏
@maryetta pri prvom (aj keď teda bolo to dávnejšie) mi povedali čo to bude asi v štvrtom mesiaci. A potom som sa dozvedela dva týždne pred pôrodom že pohlavie sa mení. Stále bolo zle otočené takže na tie soná sa moc nespolieham.

lorraine90
20. sep 2023

som paranoidná, dala som spraviť trisomy testy genetické a bola tam možnosť aj pohlavie, tak som si to dala. My máme prepnutú rodinu a bude to prvé dieťa v rodine, nezabránim im kupovať somariny, tipujem, že to budú 0.Vianoce pre dieťa, tak nech aspoň nad tým cielene rozmýšlajú. Ja som sklamaná z pohlavia, ale manžel je spoko tak sa s tým nejak zmierujem :D dúfam, že bude po ňom nie po mne.

juliet86
20. sep 2023

ja som zistovala z krvi u oboch. je to 100percentne. stalo mi to za to vl

tiumen
20. sep 2023

Ja som si to chcela zaplatiť, ale nikde mi žiaľ nechceli spraviť čisto len test na pohlavie 🤷‍♀️ ale našťastie mi už v 13tt Dr na tom prvom veľkom sone povedala pohlavie 🙂

elenita
20. sep 2023

@lorraine90 a co cakate?

milanemila
20. sep 2023

Ani ma nenapadlo si davat testy kvoli pohlaviu. Zmenit sa aj tak neda, ak preferujete jedno 🤷🏼‍♀️ normalne sme si pockali na sono. Veci prve som kupila po druhom velkom some, kedy nam 100% potvrdili pohlavie.

lorraine90
22. sep 2023

@elenita chlapca 🙂 dúfam, že aspoň nebude mať moju povahu

happylife77
27. sep 2023

@masinka obálka doteraz neprišla 😀🤦🏼‍♀️

siska53
27. sep 2023

Kamoska a sestra si dali, ale preto, lebo kamsoke vysli prve vysledky zle a segra, lebo dllho sa im nedarilo. A pohlavia im vysli tak, ako im aj po vysledku krvi povedali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre