Evidovaná na úrade práce a nástup na MD

monikakitko
12. jún 2018

Ahojte 🙂 chcem sa vas opytat ak niekto vie viacej inf. som evidovana na urade prace nastup na matersku mam 31.7 a termin porodu 11.9...a ta uradnicka mi dala dalsi termin kedy sa mam ist hlasit 10.9...ako mam tomu rozumiet...a teraz po porode sa budem stale chodit hlasit ci ako....a este materska mi nevyjde tak ten rodicovsky prispevok budem kedy dostavat...vie mi to niekto vysvetlit lebo ta uradnicka mi nic nevedela povedat

pininka
12. jún 2018

Uradnicka sa asi zmylila. Je jedno ze matersku nebudes mat, budes mat po porode rodicovsky.

alex49
12. jún 2018

ak nemáš nárok na materskú, tak ti budú doplácať do výšky rodičáku a ten budeš dostávať raz za mesiac. Uradníčka ti musela dať termín, ešte nie si na materskej, ale evidovaná ako ostatní nezamestnaní. PO nástupe na materskú sa už nebudeš musieť hlásiť.

m_s7
12. jún 2018

@monikakitko Ja keď som bola zaniesť posledné papiere a žiadosti o príspevky tak mi povedali že už nemusím prísť aj keď som mala zapísaný termín na hlásenie sa.. po pôrode sa už hlásiť nechodí, až keď ti skončí rodičovská dovolenka.. a rodičovský príspevok mi chodí cca 15-teho v mesiaci.. to závisí od toho kedy oni posielajú peniaze z úradu..

nelinka888
12. jún 2018

Uradníčke povedz kedy máš termín a hotovo... Ona sa musel pomýliť. Keď už budeš na materskej alebo teda na rodičáku tak sa tam už nemusíš chodiť hlásiť...

moniikka
12. jún 2018

@monikakitko stačí ak odnesiete na UP kopiu papiera s dátumom nástupu na MD keď vám ho vypíše váš lekár a už sa nebudete musieť ísť hlásiť toho 10.9

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre