Koľko ste pribrali do 19. týždňa?

barbara088
27. júl 2013

kolko ste pribrali do 19tt.

arat321
4. sep 2015

som 17 tyz a mam +4kg, do 16 tyz som mala len +2kg a zrazu mi naskocil zvysok, stravu som nezmenila, jem vela ovocia a zeleniny, sladkosti ja nemusim. Je to individualne u kazdej, mne nebolo zatial ani raz zle, nemala som preco chudnut ale ani som extra nepriberala, myslim, ze zatial je to v pohode, nosim este moje povodne veci, kto nevie tak si zatial nevsimne ze som tehu 😉

francuzka1
12. sep 2015

@kvietok1181 - Ahoj🙂
Ani ja neviem ako to tie ženy robia, pretože ja som v 19 tt a pribrala som sedem kíl. Bruško mám už poriadne vystúpené- okrúhle... Stravujem sa normálne- jem všetko, hlavne veľa zeleniny a ovocia(do masa sa musím nútiť pretože mi veľmi nechutilo ani pred tehotenstvom... Namiesto sladkosti u mna "ficia" jogurty a rôzne druhý ovocia. Každý mi síce hovorí že vyzerám akoby som sa viac najedia, ale ta váha nepustí... . Gynekologička povedala že prírastok na váhe je individuálny a veľmi štíhle ženy si musia vytvárať tukové zásoby ktoré pred tým nemali, takze to priberanie bude asi súvisieť hlavne s tým... Napríklad pred tehotenstvom som nosila 34 a teraz sa tak "správne" nadzgam" do 36. Nevadí, ja si nedokážem predstaviť že by som mala úbytok váhy 5 kg co by v mojom prípade znamenalo 45kg pri výške 1,68 .. To by bolo zle asi...
Želám ti veľa štastia zdravia a usmievavých dni🙂
Pa

zuzanaapeter
12. sep 2015

Ahoj nič, schudla som 7 kg.

eeffka
12. sep 2015

@bielavila gynekologicka ta strazila kvoli prirastkom nie zaciatocnej a koncovej vahe, mna tiez lebo som sa raz zabudla a neprisla som na prehliadku a prisla som az o 2m a ked zaznacovala vahu +4kg za 2m ona myslela ze za 3t, hned ma zacala pucovat ze musim sa krotit, na co sme si to vysvetllili a som sa pytala co to tak riesi ved som bola stihla a chodia tam aj zeny XXXL, tak ze ide o prirastok, a o to ze aby t organizmus stihal, srdce, okyslicovanie a tak... ze tehule co priberju prilis, musia chodit este do nejakej speci poradne, kvoli celkovej kontrole organizmu

veronika.nov
17. sep 2015

ja mam + 2,5 kg a jem vela ovocia, zeleniny, jogurtov, ale i sladkost aspon raz denne

gabuchah
26. sep 2015

A ja 18tyzden a mám nejakých 5kg navyše.. A to sa krotim 🙂 ozaj je to individuálne, najťažšie sú aj tak posledné mesiace

lucia446
26. sep 2015

Ja som pribrala naviac prvé tri mesiace - cca 6 kg a to miminko je ako hrášok. Nesmela som chodiť, najlepšie len len ležať. Do 19 týždňa ani neviem koľko to bolo. Do konca tehu 25 kg pri prvom, 28 pri druhom. Cukrovku som nemala. A ani jeden z lekárov to neriešil.

gabuchah
26. sep 2015

@arat321 to je asi tvoje prvé mimi, že? 🙂 alebo si štíhla a nemáš s váhou ani problém 🙂 bo 21 týždeň ak si viacrodicka, to už by malo byť vidieť pokiaľ nenosis mikiny 🙂 ale inak, toto je ozaj u každej inak 🙂

gabuchah
26. sep 2015

@lucia446 je to dosť, a to teraz musíš ležať či v prvých dvoch tehotenstvach si musela? No mne sa pri prvom kôli kilam zvýšil tlak a mala som pleeklampsiu, následne ťažký pôrod... Riešil to akurát internista a ten ma dodžubal po pôrode že som veľká a poucoval že nemám jest koláče a mastné a to ja ani nejedavala.. Má vtedy vytočil inak..

lucia446
27. sep 2015

@gabuchah Pri prvom som musela ležať, aj som ležala skoro 5 mesiacov, pri druhom mi kázali to isté, ale s jeden a pol ročným drobcom v jednom kuse pri nohách a na rukách, sa to nedalo, a aj tak som pribrala - a ešte viac. Ale môj doktor to absolútne neriešil. Ale ja som mala tlak ukážkový pri oboch.

gabuchah
27. sep 2015

@lucia446 a tak ono je iné keď začínaš má 50-60kg alebo vyššej váhe asi....
Hlavne ze všetko bolo v poriadku a aj tlak 🙂

arat321
28. sep 2015

@gabuchah ano je to moje prve tehu a som stihlejsi typ 🙂 Teraz som v 21 tyz. a uz mi dost brusko vykuklo ale ked zoberiem mikinu tak to neni vidiet. Ale uz mi vaha vyskocila celkove mam teraz +6kg 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre