Mám si kúpiť železo z lekárne?

zuzanka999
19. jan 2013

Prišli mi výsledky z krvných testov čo mi robili, som teraz v 17-tom týždni no a sestrička mi oznámila že hodnotu červených krviniek mám 112 a mala by byť 120. Povedala mi k tomu len toľko že sa mi narodí malý upírik. Tak som na ňu chvíľu kukala že čo a som sa spýtala že či bude biele a ona nie že červené... :o) nepredpísala mi žiaden prípravok na doplnenie železa a ani m nepovedala že si ho mám doplniť stravou.. proste nič tak neviem že či to je v poho alebo si predsa len mám niečo kúpiť z lekárne...

moon1979
19. jan 2013

hmm zvláštne, lebo aj pri menšom poklese krviniek predpisujú hneď železo ...

simca06022011
19. jan 2013

dopln si ho v strave a opytaj sa na to lekara pri najblizsej kontrole... mne napr. predpisane zelezo viac uskodilo ako pomohlo, takze skus najskor stravu... pozri si napr. temy o zeleze pre deti, su tam potraviny vypisane.. 🙂

zvedavamt
19. jan 2013

radsej ako umelaky z lekarne si davaj denne trstinovu melasu, ta ucinne doplna zelezo aj ostatne co je treba

azarijka
19. jan 2013

tak tak, kup si kvalitnu melasu a davaj si ju pravidelne 😉

gabika24
19. jan 2013

u mňa sa najviac osvedčila trstinová melasa

suuzi
19. jan 2013
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

citaj tu http://vnimavetehotenstvo.sk/nedostatok-zeleza-v-tehotenstve-je-prirodzeny/
ale zaroven napisem, ze ja mam tiez menej zeleza a doktorka ma poslala na hematologicke oddelenie, kde ma este raz pretestovali - na vysledky cakam. okrem menej zeleza mam trosku vyssiu zrazanlivost. Hematogicka povedala, ze menej zeleza moze byt koli tomu, ze babo si berie zelezo a vyssia zrazanlivost moze byt koli koncu tehotenstva, ze telo sa prirpavuje na porod, aby nevykrvacalo.

ze mi pre istotu urobi este raz odbery, ale ze z tych vysledkov od gyn by nic s mojou krvou neriesila.

v kazdom priapade> preco si sa neopytala sestricky/doktorky - ze ci s tym nizsim zelezom netreba nieco robit???

vefi89
19. jan 2013

radšej ho dopĺňaj stravou ako umelými svinstvami.
tiež je tu na MK maminka, ktorá mala nízke železo, lekári povedali taaaak a teraz milá pani budete žrať tabletky, jej to železo v krvi nikdy nestúplo, akurát sa jej narodila maličká s 10-násobne vyšším obsahom železa, a stým ohrozené orgány.

Pozdrav Pán Boh slovenské zdravotníctvo!

ajka30
19. jan 2013

112 je uplne v pohode, ja som mala menej. Dala som si spravit aj hematol vysetenie a zelezo bolo uplne v norme. To, ze mas menej HGB este neznamena, ze mas aj malo zeleza. V tehu byva menej HGB preto, lebo mas vacsi objem krvi a je akoby "rozriedeny" krvny obraz- mne to tak vysvetlili. Podla mna brat zelezo v tabletkach nemusis, ale ak budes doplnat stravou urcite nic nepokazis 🙂

monika2712
19. jan 2013

Myslim ze na to zelezo maju lekari odlisne nazory, ja som mala par tyzdnov pred porodom tiez tusim 112, a moj gyndos na to nic nepovedal.. ked som zacala chodit do poradne do nemocky uz k inej lekarke, tak ta sa ma hned pytala ci beriem zelezo a ked som povedala ze nie, tak ofrflala mojho lekara, ze preco mi ho uz davno nepredpisal a nasledne mi ho predpisala ona.. tak neviem jedni to riesia, ini nie.

petronela919
20. jan 2013

ja som tiež mala trosku znižene železo ale lekar vravel, že stačí doplniť najprv v strave tak som si kúpila melasu ale baby ako to môžete jesť? ved mna napína už pri privonaní, aj som to skusila rozpustit v mlieku ale tak nezvladla som ☹( dajte tipy ako to zjesť😀

anjelicek26
20. jan 2013

@petronela919 - primiesaj do caju, do ryzoveho nakypu, do sladkych jedal, ono sa to fakt da na to zvyknut 😀 Inak cvikla, mak, niektore orechy tiez velmi vysoky obsah zeleza, nemusis prave melasu 😀 My sme melasou nahradili cukor a deti si zvykli rychlo, len dcerka uz nesmie, u nej to zafungovalo moc dobre, mala potom zeleza privela 😀

@zuzanka999 - aj ja mam 10,9 zelezo, doky dava lieky pod 10 jednotiek... dovtedy riesit zmenou stravy..

stellamaris
20. jan 2013

aj mne chceli v tehotenstve doktori zelezo v tabletkach predpisovat a mala som veeela hovädziny jest( brrr nemam ju rada),aby som ho maladost....nic take,jedla som cviklu a cervene ovocie,hrozno a uz mi nic nechybalo 😉

anibas
20. jan 2013

112 nie je strašné, radšej nejak prírodne si doplňuj, u mňa železo spôsobovalo zápchu a na konci tehotenstva to bola katastrofa 😠 😠 😠 po pôrode som mala 78 a museli my doplniť krv 😀 😀 ak sa rozhodneš pre železo v tabletovej forme, zapíjaj citronom alebo celaskonom - skôr sa vstrebe do organizmu 😉 😉

karollka21
20. jan 2013

Ja pijem denne caj rooibos, a lekarka stale zasne, ake mam dobre vysledky - cervene krvinky, zelezo (som v 9. mesiaci, pomaly finisujem). Pytala som sa jej, ci to moze byt tym cajom, vraj to je mozne (maso jem raz za uhorsky rok). Pri prvom tehotenstve som ho nepila, zelezo som dostavala v tabletkach, Tak skus - rooibos je v tehotenstve na rozdiel od byliniek neskodny, a ma dalsich mnozstvo pozitiv 🙂 drzim palce

zmrzlinka
20. jan 2013

ja som si kupila zelezo ako sumivu tabletku a sem-tam som ho pila.....hlavne zo zaciatku,lebo som toho vela nezjedla 😒

luciferkax
20. jan 2013

Kedže mne bolo dlho zle a málo som jedla, kúpila som si železo z lekárne - tabletky čokoládový Maltofer 🙂 🙂

lindsey
12. máj 2013

Roibos čaj treba piť...ma vysoky obsah železa

sorciera24
12. máj 2013

radsej ako kentus z lekarne v tabletkach odporucam surovu cviklovu stavu.....(plus cucoriedky a cierne ribezle).....

milagrosss20
13. máj 2013

kup si melasu ako pisu baby ja ju tiez beriem sem tam lebo som tiez chudo krvna 🙂

egyptanka
13. máj 2013

Ziadne tabletky. Zelezita bomba je psenovy nakyp s melasou a susenymi marhulami.

valy
14. máj 2013

Ja som si zelezo kupila, v prvom tehotenstve som mala velmi silnu anemiu, kym na to prisli (krvne testy Ti nerobia kazdy mesiac) a v druhom som povedala doktorovi, ze asi zacnem jest zelezo preventivne a nemal nic proti. Teraz ho uz rovno jem, ak nahodou poviem, ze sa mi zatocila hlava, manzel sa hned zacne starostit, ci jem zelezo 🙂 ta anemia bola fakt zla a potencialne je to nebezpecne aj pre dieta.

trish31
16. máj 2013

Lahko sa radia prirodne veci,ale ak ma niekto silnu tehotensku anemiu tak marhule a podobne nepomahaju,ona potrebuje vyssie narazove davky,kup si Sorbifer,mne ho davali aj v nemocnici 3x denne a teraz ho uzivam 1x denne

ppetinka
25. máj 2013

ja mám hemoglobín 114 a Dr mi predpísal železo ... ale keďže zatiaľ nemám problémy so zápchami a ani mať nechcem, tak ho budem jesť každý druhý deň a začnem jesť viac mäsa a potravín bohatých na železo 🙂

zigzag
25. máj 2013

ked chces dostat z neho zapchu, tak si kup, osobne by som zacala konzumovat viac zeleniny, ktora obsahuje zelezo v prirodnej, teda lahko vstrebatenej forme 😉

euka210
25. máj 2013

mne pri prvom predpisovala lekarka zelezo a mala som pod 120, pod 10 je uz kriticka hodnota... aj teraz som cakala, ale zatial hodnoty dobre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre