Môže Downov syndróm súvisieť s posunutím termínu pôrodu?

veronikabo
25. jún 2020

Dobrý večer prosím vás downov syndrom nesúvisí s tým že sa mi termín pôrodu posúva ? Napríklad že mala som byt 25 týždni Podľa menštruácie ale som podľa ultrazvuku v 20 týždni

sonnenshein
25. jún 2020

@veronikabo Nie, nesuvisi. Ale ak sa pytas, ci vysledky tripple testov suvisia s tym, ze si tehotna kratsie, ako by si podla terminu poslednej menstruacie mala byt, tak ano, suvisi. Aj ked 20 a 25tt tazko, rozdiel by mal byt max 2 tyzdne.
Ak chces mat istotu, ze babo je ok, daj si spravit testy z DNA dietata, t.j. Trisomy, Nifty, alebo amniocintezu, alternativne chod na specializovany morfologicky ultrazvuk.

veronikabo
autor
25. jún 2020

@sonnenshein mne ta menstruacia hocijako chodila ... nemala som ju pravidelnú ...

sonnenshein
25. jún 2020

@veronikabo Ale otehotnela si v cykle, ktory mal asi menej ako 10 tyzdnov. Kazdopadne, plati co som napisala.

veronikabo
autor
25. jún 2020

@sonnenshein krv som mala dobrú aj dieťa sa dobre vyvíja keď som si volala o výsledky aj včera lekár hovoril že všetko je v poriadku že len dátum pôrodu sa posúva a že to nevychádza podľa menštruácie

sonnenshein
25. jún 2020

@veronikabo Tak potom je vsetko ok

veronikabo
autor
25. jún 2020

@sonnenshein povedal len to že to nevychádza podľa menštruácie a dátum pôrodu sa posúva ale o tom syndrome mi nič nehovoril vôbec tak dúfam že áno

sonnenshein
25. jún 2020

@veronikabo Downov syndrom je choroba sposobena poruchou chromozomov, nema nic s tym, kedy si otehotnela.

veronikabo
autor
25. jún 2020

@sonnenshein a keď mi vyšlo ten syndrom 1 v 180 a podľa môjho veku 1 v 1400 tak dúfam že ani tak nie ale nič mi vôbec nehovoril o tom iba to povedal čo som napísala

sonnenshein
25. jún 2020

@veronikabo Tak plati co som napisala v prvom prispevku 😉

veronikabo
autor
25. jún 2020

@sonnenshein mám 24

bebotka
26. jún 2020

@veronikabo a o kolko ti posunul ten termín? nechápem prečo ti ho posúvajú, ved v 12tt sa stanovuje termín podla velkosti dietata a porovnáva sa s termínom podla menštruácie. ako môže byť, že menšie ako má byť, ale aby v 12tt bolo ok a teraz zrazu posuvať termín? a ten down s tým môže súvisieť kedže tie testy sa majú robiť v určitom rozmedzí, a ked máš zle vypočítaný termín, ani ten test nebude dobrý.

veronikabo
autor
26. jún 2020

@bebotka podľa merania dieťaťa ho posúva ... a podľa menštruácie by som mala byt v 25 týždni a podľa ultrazvuku som v 20 približne

veronikabo
autor
26. jún 2020

@veronikabo
@bebotka a zistila som to až v 16 tyzdni

bebotka
26. jún 2020

@veronikabo tak to máš riadny guláš v tom, to až v 16 tt si zistila, že si tehotná? tak potom by som asi skočila do martina Grochalovi nech ti ho riadne pozrie a budeš mať klud

veronikabo
autor
26. jún 2020

@bebotka v stredu na poradni mi ho zmeral všetko aj hlavičku a tak a povedal že všetko je v poriadku len ti nevychádza podľa menštruácie a termín sa posúva a menštruáciu som mala nepravidelnú tak dúfam že to bude ok

veronikabo
autor
26. jún 2020

@bebotka aj krv som mala dobrú výsledky aj vývoj dieťaťa výsledky boli dobre

bebotka
26. jún 2020

@veronikabo tak nemusíš robiť paniku, to, že je menší nič neznamená kedže nevieš kedy si otehotnela, užívaj si tehotenstvo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre