Pozitívny test na Downov syndróm 1:180

veronikabo
24. jún 2020

Dobrý deň chcem sa spýtať dnes som bola na poradni a dostala som screening pozitívny na downov syndróm 1 v 180 lekár mi nič o tom nehovoril len z ultrazvuku povedal že je všetko v poriadku len termín dátumu sa stále posúva . Máte s tým skúsenosti ? Mám sa báť ? Ďakujem za odpovede

barboritta
24. jún 2020

@veronikabo A ktory tt si?obycajne sono cib3/4d?

veronikabo
autor
24. jún 2020

@barboritta 20 tt.. obyčajne ale povedal mi že všetko v poriadku len termín pôrodu nevychádza. A to riziko mám vyššie len podľa veku

jaroe
24. jún 2020

@veronikabo neboj sa. Tieto testy vedia len vystrasit. Ja som ich mala tiez pozitivne, ovela horsi vysledok ako ty, bolo to nakoniec ok.

veronikabo
autor
24. jún 2020

@jaroe v tehotenskej knižke mi dnes napísal že morfológiu mám v norme ... tak dúfam že áno

dajana1983
24. jún 2020

Ja som na ňom ani nebola,doktorka mi skoro vynadala aká som nezodpovedná ,ale aj tak,čo už by som robila keby bol pozitivny?myslím že celé tehu by z toho výsledku nemuselo dopadnúť dobre,preto som nešla,užívala si svoje bruško a čo by prišlo,prišlo by aj tak.Tiez prvé dokonca a vyšší vek.Drzim palce,hlavne myslí pozitívnejšie

blondiee83
24. jún 2020

No tie screeningove testy su vlastne len statistika...porovnaju tvoje testy (vzorky ) so vzorkami zien s podobnymi parametrami (vek, atd) a statisticky ti napisu, aka je statisticka sanca podla tychto udajov, ze presne ty budes mat dietatko s down.syndromom... cize cisto nahoda. Ja som mala pri dcerke 1:120, dala som si radej tie platene testy...ale predtym som 2x potratila, takze som sa trochu bala

veronikabo
autor
24. jún 2020

@blondiee83 povedal mi že je všetko v poriadku tak neviem

veronikabo
autor
24. jún 2020

@veronikabo všetky výsledky som mala v poriadku len ten termín pôrodu sa posúva

mmoonna
24. jún 2020

@veronikabo ja som mala 1:190 a malý je v poriadku. Sestra mala 1:5 a malý je o.k.

veronikabo
autor
24. jún 2020

@mmoonna a keď sa termín pôrodu posúva to s tým nič nemá ?

sonnenshein
24. jún 2020

@veronikabo Ja som mala 1:60, mala je zdrava. Staci ze si otehotnela nie uplne presne v strede cyklu, a mas vyssi vek a hned Ti vyjde vyssia pravdepodobnost.

veronikabo
autor
24. jún 2020

@sonnenshein mám 24 rokov 😀

romanovic
24. jún 2020

Ja
@veronikabo ja so mala 1:30 a dieťa OK.

julsh123
24. jún 2020

@blondiee83 prečo potom berú krv? Určite to nie je len štatistika. Nevravím, že sú stále 100%,ale určite aj ta veľa napovie

mmoonna
24. jún 2020

@veronikabo Nikdy sa nedá presne určiť dátum otehotnenia. Teda ak nejde o jeden deň. Nepočula som, že by termín pôrodu mal na to vplyv.

barboritta
24. jún 2020

@veronikabo svagrina mala 1:7,ma zdraveho syna,mala 35.uzivaj si tehotenstvo,je to ok,neboj

veronikabo
autor
24. jún 2020

@barboritta mne to vyšlo zvýšené podľa môjho veku 1 v 1400 a downov syndróm tam mám napísané 1 v 180 v termíne ...

barboritta
24. jún 2020

@veronikabo kolko mas rokov?

veronikabo
autor
24. jún 2020
barboritta
24. jún 2020

@veronikabo mala sanca ze bude mat ds.upokoj sa

veronikabo
autor
24. jún 2020

@barboritta dúfam že nie

nina37
24. jún 2020

ja by som odporucila mudr.grochala v martine

blondiee83
24. jún 2020

@julsh123 pretoze porovnavaju vysledky z tych odberov - mozno som to blbo napisala 🙂 vsak si o tom najdi na googli...je to cisto statistika 🙂

blondiee83
24. jún 2020

@veronikabo urcite bude vsetko v poriadku. zober si logicky, keby ti vyslo 1:1000 - su to skvele cisla, no kto ti zaruci, ze to jedno nebude presne to tvoje babatko? proste mala sanca, ale je. samozrejme, pri vysledku 1:4 uz je tam velmi velka sanca, ze to jedno babatko s downovym bude tvoje...ale stale to nie je iste.
@julsh123 Proste ked ti vyjde 1:180, tak to znamena, ze zo 180 tehotnych zien s podobnymi vysledkami testov ( a v rovnakom veku) mala jedna zena dietatko s downovym syndromom. to je cele - statistika. Ak by si chcela vysledky z krvi, zistit sa to da - no musis si zaplatit (ja som platila 350€)- tieto bezne screeningove testy nic take nezistuju. alebo potom je tu aj amniocenteza, tam hrozi riziko potratu, je cca 1%-ne

nikpa
24. jún 2020

@veronikabo tiež odporúčam Dr. Grochala z Martina, je to odborník na prenatalnu diagnostiku.

veronikabo
autor
24. jún 2020

@blondiee83 ja som to mala z veku 1 v 1400 a riziko na downov syndróm mám 1 v 180 tak dúfam že to bude ok

blondiee83
24. jún 2020

@veronikabo určite áno. Neboj, všetko bude v poriadku a vychutnavaj si tehotenstvo. Držím palce 🙂

denden77
25. jún 2020

@veronikabo 1:50, DS potvrdene.. je to samozrejme na tebe ale ja osobne by som poriesila trisomy, ci morfo sono 😉

sara07
25. jún 2020

chod do martina alebo fetalecho do košíc a nech pozru 4D sono ak chceš mat istotu
alebo si urob z 400€ poriadne genetické testy trisomy test alebo tak nejak sa to vola a uvidíš

etelkatelka
26. jún 2020

@veronikabo vek? Tak povedal lekár?
Veď máš 24rokov..ja mám 41rokov a mne povedal, že sa mi tam priratalo 70 bodov za vek a pozrel sono má aj 3/4D a všetko v poriadku bolo..
Mne vyšlo 1:100
A vravím, nebudem nič robiť, dieťa si nechám.. A lekár sám povedal, tiež by som na vašom mieste nič nerobil ani by som nešiel na odber plodovej vody, aj keď je to na vás, ale ja to vidím dobre.
A vôbec sa nebojím, však čo si ho dám zobrať a prečo?
Veď som toľko na bábätko čakala 🥰💝💜
Podľa sa nemáš čoho báť a keď tak daj si spraviť tie testy aby si bola v pohode.
Ale zase náš MUDr všetko meria vždy na poradni, aj telo, aj hlavičku, aj bruško aj stehennu kosť a všetko v poriadku je... Tebe držím palce, ale podľa mňa zbytočný stres.. Tehotenstvo si užívaj 🍀😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre