Pozitívny test na Downov syndróm 1:180

veronikabo
24. jún 2020

Dobrý deň chcem sa spýtať dnes som bola na poradni a dostala som screening pozitívny na downov syndróm 1 v 180 lekár mi nič o tom nehovoril len z ultrazvuku povedal že je všetko v poriadku len termín dátumu sa stále posúva . Máte s tým skúsenosti ? Mám sa báť ? Ďakujem za odpovede

veronikabo
autor
26. jún 2020

@etelkatelka ja som to mala len na papieri napísané čo prišlo z ba či odkiaľ a na poradni mi tiež všetko mera a povedal že všetko v poriadku a nikde ma neposlal len mi povedal že tie týždne nevychádzajú podľa menštruácie že termín sa posúva tak dúfam že je to ok 😋

etelkatelka
26. jún 2020

@veronikabo určite to bude v poriadku.
Veď presný dátum určite povedia a keď sa posúva, tak sa posúva.
Mne tak pri prvom posunul a brala som to o. k.
Neboj dobre bude 😊🍀

terezka288
26. jún 2020

Ja mam 1:9 veľmi sa bojim😪

veronikabo
autor
26. jún 2020

@etelkatelka dúfam že to bude ok keď podľa menštruácie to nevychádza že podľa údajov by som mala byt v 25 týždni a podľa ultrazvuku som v 20 týždni ale tak povedal že všetko je v poriadku a že to nevychádza len podľa
Menštruácie a termín sa posúva

kiss1234
27. jún 2020

Ahojte babule ja som mala 1:150 na dawnov syndróm bola som na odbere plodovej vody a zistili mi ze malinký je zdravý nedufajte ale verte ❤️ len akurát tam hral ten vek a ze mam zníženú hladinu bielkovín inak je zdravucky

katarinka289
27. jún 2020

Ja som mala 31 ked som bola tehotna.Ked mi moja Dr.davala vysledky testov,sama povedala,ze su tie testy nepresne.Pozitivne vyjdu kazdej druhej,no u nej v ambulancii sa este ziadnej napokon nepotvrdil DS.

gabriellle
17. júl 2020

@veronikabo mala som horsie vysledky ako ty a nakoniec to vyslo super 👌neboj sa bude to dobre ✊mozes skusit odber na testy, tie ti povedia na 99%

lucikee
27. júl 2020

Moja kolegynka mala všetky výsledky v poriadku a chlapček má DS.. dozvedeli sa to až pri vyšetreniach po pôrode ... ☹

gabriellle
27. júl 2020

@lucikee a bola kolegyna aj na platenom teste? 😳

lucikee
27. júl 2020

@gabriellle na platenom nebola kedze mala všetko v poriadku, nevidela dôvod ist na to kedze uz doma mala tiez zdravú dcerku.. Ma 30 rokov, ja som tiež tehotna a na nalade mi to tiez veru nepridalo😞

abcmajacba
6. júl 2021

@veronikabo ahoj, mám podobné výsledky ako ty 1v 190. Bola si na ďalších testoch? Mňa tlačia na odber plodovej vody...😒

deny23deny
28. dec 2021

@veronikabo ahoj ako ti to dopadlo ??? Mne včera vyšlo rovnako 1:180 mám 26rokov

deny23deny
28. dec 2021

@terezka288 ako to dopadlo?

maytee
28. dec 2021

@deny23deny aj nám vyšlo riziko DS a máme zdravé dievčatko . Odporúčam morfologicke sono ❤️ verím že vám to dobre dopadne. To je len výpočet rizika nie diagnóza zbytočne strašenie

mikimi
14. jan 2022

@maytee
@deny23deny
@deny23deny ako vam vyšli výsledky z morfo sona ?

maytee
14. jan 2022

@mikimi nám že nález v norme bez patológie

deny23deny
15. jan 2022

@mikimi ja idem až 31.1

mikimi
15. jan 2022

@deny23deny daj potom vedieť ako si dopadla

mikimi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikimi
25. jan 2022

@deny23deny bola si teraz niekdy u svojho gynekológa na ultrazvuk ? Či čakáš až do 31.1?

deny23deny
29. jan 2022

@mikimi bola som ešte pred nifty testami a už čakám na morfo

deny23deny
1. feb 2022

@mikimi včera som bola na morfo a vyzerá byt všetko v poriadku. Dr Grochal nevidel nič čo by mohlo potvrdiť výsledky zo screeningu. Ukludnila som sa kúsok akurat ma od včera brutálne picha celé brucho a oblasť vaječníkov - vraj je to ok. Kontrolu mám až 8.2 tak dovtedy snáď vydržím 😓 nerada by som chodila na pohotovosť s hlúposťami keďže mi povedal že to je bežne 🙈

mikimi
1. feb 2022

@deny23deny tieto testy sú čistý postrach. Som rada, že morfo vyšlo dobre. Ďakujem za info. To s tými bolesťami, maternica sa zväčšuje ale či až tak, neviem. Skús zavolať svojmu gyn. V prvom tehu som mala okolo 20 týždňa bolesti a moja dr má hneď poslala do nemocnice na infúzie

marika39
1. feb 2022

ja som tieto výsledky tiež nemala najlepšie, ale hlavne kvôli veku, tretiu som rodila ako 39-ročná . Z genetiky sa ma snažila presvedčiť na odber plodovej vody, ale nešla som. Všetky tehotenstvá som chodila k MUDr. Grochalovi a ten mi aj pri najmladšej povedal , že je všetko ok, tak som verila a maličká sa narodila v poriadku. Pre upokojenie by si možno mala vyskúšať jeho 🙂

belllla
22. dec 2023

@denden77 ako potvrdene? Akymi testami

denden77
22. dec 2023

@belllla trisomy a amnio

mandarinkalili
27. mar 2024

@veronikabo Ahoj Veronika, ako ti to nakoniec dopadlo? Bola si na amnio? Aký si mala vek? Mne pri prvom vyšli negat.vysledky a to som mala 37 a teraz pri druhom mi vyšlo to iste ako tebe ale už mám 40. Na prvom ultrazvuku v 13tt ktoré bolo ako morfologicky, to isté sa kontrolovalo....srdiečko, kostičky nosa, uška, chrbtica. Všetko veľmi podrobne, tak tam lekár vylúčil Downa aj Edwardsa a bola som kľudná. Teraz už nie som vôbec.

abcmajacba
27. mar 2024

@mandarinkalili ahoj ja som mala 1:190 bola som na amnio ktoré dopadlo super a mám zdravé dievčatko 😉✊

mandarinkalili
28. mar 2024

@abcmajacba
ďakujem....nemám sa teda báť ísť na amnio?

abcmajacba
30. mar 2024

@mandarinkalili nemusíš sa báť. ja som strašne revala a bála sa... Nebolo to také strašné... ✊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre