Sklamanie z pohlavia dieťaťa

barbara088
7. aug 2013

ahojte mamicky.dnes som bola u lekara na poradni a cela som z toho nijaka....v 13tyzdni mi lekar robil foto baby 3D a povedal mi aj pohlavie vyzeralo to jasne na chlapca 90%...manzel aj tuzil po synovi.Dnes som 20tyzden bola som na sone spytala som sa ci to teda bude na 100%chlapcek a on ze to pozre a tam pipinka ako vysita.....tak som sa aj potesila doma mam 6 rocneho synceka a 2rocnu dcerku,mne je to jedno co to je hlavne nech je zdrave.Po oznameny manzelovi som dostala studenu sprchu az mi bolo do placu a to je moj drahy velmi dobry chlap,ze nech si nerobim srandu a syn mi povedal,ze dievcatko nechce.svokor sa tiez tvaril odmerane....citim sa nechcena a nahnevana na nich....mate skusenosti

kattky
5. jan 2017

@dilino ono ja som svojmu priatelovi povedala, ze ak zbadam ze jeho mama bude odsudzovat moje dieta, tak tam prestanem chodit. Ale si myslim ze ked to pride na svet vsetci zmenia nazor, lebo priatelova mama babatka zboznuje.

dilino
5. jan 2017

@kattky no ved tak to ma byť kto to kedy vydel každý starý rodič by mal mať rád svoje vnúčata moja rodina moja mama priateľova mama majú našu malu radi a stále hoci nemôže nič jesť iba špecialne mlieko dostava priamo do brucha cez taku hadičku stále dostava aj mikúlaša, aj hračky na Vianoce a narodeniny a meniny hoci nič neberie do rúk lebo ich ani neotvori a nevystrie niekto si to vážiť nevie.

zyzu
5. jan 2017

@kattky no moj manzel tiez chcel dievcatko(myslim,ze cele tehotenstvo bol trocha sklamany,ze to bude chlapec), na konci tehotenstva mal maly problemy so srdieckom, pri porode sa to skomplikovalo a zaciatky sme tiez nemali lahke ... a dnes sa manzel v malom vidi a miluje ho, maju nadherny vztah. Ked si vytvorí puto k babetku bude mu jedno co to je. My sa snazime o druhe a momentalne moji chlapi tuzia po chlapcovi do partie 😉

lulu369
5. jan 2017

Pri čítaní @dilino riadkov človek až mrazí a ďakuje bohu, že má zdravé deti...Tebe @dilino prajem veľa síl, aby ste to aj s manželom naďalej tak zvládali, ako to zvládate. A vašej malej toľko zdravíčka, koľko sa len dá, aj keď máte veľmi ťažký život...
@kattky keď som čakala syna, tak bola tehotná aj sesternica. Asi v 20tt je povedali, že to bude chlapec, celá šťastná, že konečne bude v rodine po dlhej dome konečne chlapec...Ja som urobila chybu, že som si jej dovolila povedať, že 100% istota, že to bude chlapec, bude až keď sa narodí. No lenže dopadlo to tak, že jej závidím, že ona ide mať chlapca (čo nebola ani náhodou pravda). Vtedy som si povedala, že keď je taká blbá nech máme radšej aj druhú dcéru. No v 28tt som sa dozvedela, že budeme mať aj my chlapčeka a u nás to bolo 100% isté, ešte stále mám odloženú foto z 4D ultrazvuku, na ktorých máme pipík a vajíčka😀 No ja som v tedy ostala sklamaná, lebo som sa nejako naladila na dievčatko. No aj tak som ho milovala a je to tak aj dnes a bude navždy. Po jeho narodení, som povedala, že keby mi niekto povedal, že budem mať druhé dievčatko, tak by som mohla otehotnieť aj hneď. A dnes je zo mňa najšťastnejšia mamina 2 dcér a 1 syna. Sú to moje všetko, no najdôležitejšie je, že sú zdraví, aj keď baby nemali ľahký štart (po narodení mali obe problémy)

miluna777
5. jan 2017

Kks toto nepochopím. Sú neplodné páry. Sú páry, ktoré majú problém s počatím. Sú postihnuté detičky, potraty, vrodené vady, choroby.... A niekto je urazený, že to zdravé dieťa nie je chlapec? To naozaj? V ktorom storočí žijeme?

dilino
5. jan 2017

@lulu369 dakujem veľmi pekné za podporu je to veľmi veľmi ťažke niekedy s posledných sil melieme lenže ked sa pozrieme na nu tak jej ocino povie mňe no povedz nestoji nám to za to sa o nu postarať a ja že jasnačka stoji aj ked nieje to ľahke ale sme štastný že ju mame veľa žien nemôže mať a hoci by chceli su zúfale to neide mňa vzalo to hlavné že je sklamaný že to bude dcérka no a čo tak bude pokiaľ je zdravé čo by som mala aj 10 deti zdravých ako jedno choré je to taký osud a to som zabudla napisať o šikané tohoto štátu okrem toho že mi daju mzdu ako matke teraz menili zákon tak mi daju mzdu na cely mesiac iba 50 eur dcérka ma svoje prispevky a ja mzdu 50 eur a samozrejme šikana aby chodila do školy a postrašovačky že ked nepôjde do školy tak mi ju vezme sociálka a také veci okolo toho.

7ammy7
5. jan 2017

ja by som to tak tragicky nevidela...tiež sme sa dlho snažili o bábo. Strašne som túžila po princezne a myšlienku na chalana som si nepripúšťala...až prišiel 20tt. a naše malé sa ukazalo v plnej kráse- a rozhodne to nebola princezna :D aj som si trochu poplakala, večer som vytriedila dievčenske veci a začala pripravovať všetko od znovu pre nášho princa a teraz kedykolvek idem na sono, tak lekarka poznamená,že pozrieme ,,či sa náhodou niečo nezmenilo..." a ja sa vždy modlím aby sa už nič nemenilo na svojho syna sa teším....neodsudzujte tie ktoré ťažšie prežívali keď sa dozvedeli,že nečakajú to čo si vysnívali, pochopte, že su v tom dosť aj hormony...ja sa vždy priznám,že som si aj poplakala a nehanbím sa za to, lebo to neznamená,že svojho syna budem menej milovať

kattky
5. jan 2017

@7ammy7 ja vecicky nemam ziadne este iba jednu ciapocku a capacky, ale su biele cize neutral. Mne sestra povedala, ze nic sa neboj ja ti pomozem. Lebo ona ma aj dievcatko aj chlapceka. A ma toooolko siat upne novych s vysackou. Tak uz co mi panbozko da, to s laskou prijimem.

janulkalaura
5. jan 2017

@kattky ja som v prvom tehu strašne túžila po dievčatku...niak som cítila že to bude baba, ale keďže nám sa nikdy na ultrazvuku bábo neukázalo až do pôrodu sme nevedeli čo to bude....až keď sa narodila mi oznámila dr že máme dievcatko.... Bolo to krásne a môj muž bol šťastný ako blcha.... Pri druhom tehu mi až do 6 mesiaca tvrdil jeden dr že to bude znova baba ale ja som stále cítila že to tak neni až na poslednom sone mi povedala moja dr že to bude určite chlapec....hlavne nech je dieťatko zdravé

lulu369
5. jan 2017

@dilino ste veľmi silní aj s manželom, keď s týmto dokážete denno denne bojovať. Nemyslím starostlivosť o vašu dcérku (lebo rodič berie starostlivosť o svoje dieťa ako niečo samozrejme, za svoju milučkú povinnosť či už o zdravé alebo choré deti), ale to že dokážete bojovať s tou neuveriteľnou "POMOCOU" nášho štátu. Je až bolestné o tom len počúvať a nie to mať ako každodenný chlebík.
Máme môj obdiv, želám celej tvojej rodinke veľa veľa zdravíčka a tebe a manželovi aj veľa veľa síl aby ste aj naďalej mali silu bojovať s každodennými starosťami...

dilino
5. jan 2017

@lulu369 dakujem veľmé pekne aj ja tvojej rodinke prajem veľa zdravia, štastia, a lásky všetkým odkazujem to je jedno čo sa narodi najdôležitejšie je zdravie to nič nenáhradi a či sa ma narodiť chlapček alebo dievčatko je úplne jedno najdôležitejšie je spokojné a zdravé dieťa dakujem za podporu a pekné slova.

kattky
5. jan 2017

@janulkalaura tak nase male nema sa problem ukazat. Doktorka sa smiala, ze je jak salamista. Vsetko ma na haku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre