Sklamanie z pohlavia dieťaťa

barbara088
7. aug 2013

ahojte mamicky.dnes som bola u lekara na poradni a cela som z toho nijaka....v 13tyzdni mi lekar robil foto baby 3D a povedal mi aj pohlavie vyzeralo to jasne na chlapca 90%...manzel aj tuzil po synovi.Dnes som 20tyzden bola som na sone spytala som sa ci to teda bude na 100%chlapcek a on ze to pozre a tam pipinka ako vysita.....tak som sa aj potesila doma mam 6 rocneho synceka a 2rocnu dcerku,mne je to jedno co to je hlavne nech je zdrave.Po oznameny manzelovi som dostala studenu sprchu az mi bolo do placu a to je moj drahy velmi dobry chlap,ze nech si nerobim srandu a syn mi povedal,ze dievcatko nechce.svokor sa tiez tvaril odmerane....citim sa nechcena a nahnevana na nich....mate skusenosti

marylis
7. aug 2013

@barbara088 ty kokos, to sa este v dnesnej dobe riesi take, ze niekto nechce dievca???? Som myslela, ze ludia sa tesia na dieta, nie na konkretne pohlavie. Dost smutne... 😔

lalinko2010
7. aug 2013

@barbara088 ahoj, najlepšie je neprezradiť pohlavie dieťatka. reakcia manžela a syna by zaskočila aj mňa, hlavne manželova.
ak na 3D lekár určil chlapčeka v 13 týždni ako je možné že 20týždni to bolo dievčatko, pipík sa nezmení na pipinku. je to čudné, si myslím že na 3D lekár vidí jasne. Mne lekár v 13týždne z fleku povedal že : pozrite čo má medzi nožičkami. a to som nebola na 3D ale klasické sono.
Nerieš manžela, hlavne aby slečna bola ok, nič iné neni podstatné a ver tomu, že keď ju manžel zbadá bude nadšený že má krásnu, nádhernú dcérku!
a povedz mu aby vybral krásne meno pre najúžasnejšiu dcérku na svete!
nie si nechcená, tak nesmieš rozmýšľať! nahnevaná hej, ale na ich reakciu!!! ale bude to OK!

jaja018
7. aug 2013

@barbara088 povedz mužovi ze co si vyrobil to má. Spermie ovplyvňujú pohlavie

lalinko2010
7. aug 2013

@marylis hej rieši, moji svokrovci a švagriná tvrdia že chlapci sú lepší, neviem v čom! ale o drobca aj tak nemali záujem, až keď dovŕšil tri roky, ale smola, tri roky akoby ani nebol!

pragmaticka
7. aug 2013

@barbara088 neber si to vsetko tak k sebe! mne tiez doki tusim v 12tyzdni povedal ze to bude chalan asi tak na 70% a ja kazdemu som hovorila ze to bude chalan a ze som aj citaka na chalana mala..noo a ked mi doki opat v 17. tyzdni povedal ze to bude isto dievca a ja som to povedala mojmu manzelovi tak jasne ze tam prve dni bolo take malinke sklamanie bo predsa sme sa uz navnadili na chalana a tesili. aj stari rodicia boli taki prekvapeni -prva reakcia..takze nic moc..proste boli uz aj oni nastaveni na chalana. Noo a teraz par tyzdnov potom sa vsetci hrozne tesia na princeznu...proste daj im este chvilku nech tu novinku spracuju, predsa uz ratali s niecim inym.. 😉

luciaalex
7. aug 2013

Nic si z toho nerob. Ty si teraz mozno trochu precitlivela, inak by si im pekne povedala, co to ma byt za reakciu. Ty si predsa srandu nerobis, len si im povedala co si videla. Mate doma
Babu aj chlapca, v podstate vam to moze byt jedno. Mas pravdu len nech je "to" zdrave. Kludne sa na nich chvilu hnevaj, len sa nerozculuj, za to ti snad nestoja. A uvidis ako sa z "pipinky" budu obaja tesit. Alebo aj z pipika. 😀 mne tiez na predposlednom sone jedna vychytena sestra tvrdila, ze jaky chlapec (toho som mala potvrdeneho predtym), ze je to jasna baba, no a je to chalan. Ono to asi nie je take iste, pokial tam teda nevidis pipika a gulky cez cely monitor. Drz sa a kasli na nich.

anjelicek26
7. aug 2013

@barbara088 - bolo to len dnes. Nechaj, nech to trosku spracuju a vsetko sa spracuje, malemu povedz, ze bude velky chlap ochranca dvoch sestriciek, ostane tvoj jediny syn... my sme to dcerke hovorili opacne, ked sa dozvedela, ze zasa dalsi brat 😀 A zabralo to, je na to pysna, ze moja jedina baba 😀 Manzel si to preberie a da ti pusu uz vecer, ked je ako popisujes, tak urcite... je to sok, predsalen sa nastavili na nieco ineho uz takmer dva mesiace ;)

hradnapani
7. aug 2013

@barbara088 jaja018 ma uplnu pravdu 😉 A vobec , kludne to moze dopadnut aj tak, ze manzel bude malinku napokon nosit na rukach ako princeznu a potom si vycitat, aky bol blbec...

zuzinka1989
7. aug 2013

@barbara088 a zaco ti akoze nadal? ved ty zato nemozes 😀 boze mooooj 😀 kolkym najskor povedali chlapec a bolo dievca, alebo naopak....

barbara088
autor
7. aug 2013

foto z 13tyzdna.....akoze pipik medzi nohami je pupocnikova snura.....mne to pride ako keby mal narusene ego manzel....mame doma chlapca,ale on je z prveho katastrofalneho vztahu.Muz ho bere aj zo svokrom ako by bol vlastny,ale nikdy tomu skutocne tak nebude....preto ma to aj tak asi zamrzelo....druhe foto dnesne

lalinko2010
7. aug 2013

@barbara088 ja by som gynekologička nemohla byť, ja nič nevidím na tých fotkách - či dievča alebo chlapec! hlavne že je ok!

barbara088
autor
7. aug 2013

zuzinka1989....moj manzel je super lepsie ho uz ani mat nemozem,no dnes ma totalne odpisal....nie ani skor ze vynadal,ale urazil.....najprv mi neveril,ked videl foto komentoval ze co to je a ako vyzera...a doma ked som mu vravela aby to povedal aj svokrovi mi povedal,ze bez si ty som zvedavy co ti nato povie..ton znel uplne panovacne ..citila som sa ako nejaka spina.dnes sa spraval ako totalne bezcharakterne hovado

smarianka
7. aug 2013

Ahoj, no toto sklamanie poznám, ja mám doma 3 synkov všetkých neskutočne milujem, ale prvý manžel chcel dievčatko a mne sa to nepodarilo. Samu ma to trošku trápilo,predsa mať párik je asi snom každej mamičky. Tretieho synka mám s druhým manželom a ten má rád všetkých troch. 🙂 Už neriešime či je to chlapec, či dievčatko... Sú to naši chlapi. 😉

lalinko2010
7. aug 2013

@barbara088 tvoj manžel mi pripadá ako dieťa ktorému zobrali hračku, ale neboj myslím že sa to urovná. druhé dieťa mám s ním, že? dcérku.

barbara088
autor
7. aug 2013

ano druhe dieta mam s nim,dcerku.Muz s mojim synom si padli hned do oka,nicolasko mal 3 roky dokonca mu vravi aj tatino i ked chodi raz za sto rokov k svojmu vlastnemu otcovi,ked si spomenie ze existuje.A ako kazdy muz chcel mat aj vlasneho syna na zachovanie pokrvnej linie ako vravi moj svokor-on ma trochu komunisticke nazory,tak sme narusili ego chlapom 🙂

sandri
7. aug 2013

no vidis, u nas som bola sklamana ja, velmi som si priala dievca a mm chcel clapca a je to chlapec 😉 ale to urcite neznamena, ze sa netesim... a rovnako to bude aj u vas, neboj, ked sa malinke narodi, tak sa mm bude tesit. Jednoducho to z neho vypadlo, asi to bolo urcite sklamanie, ale to k zivotu patri... kolegyna dokonca spominala, ze ked sa na sone dozvedela, ze caka chlapca, tak sa normalne rozplakala, ze ona chce dievca - a to ma byt milujuca matka 😀 neber si to, viem, ze ta to zamrzelo, ale urcite to tvoj mm nemyslel v zlom. Len mu daj cas sa s tym vyrovnat 😉

lalinko2010
7. aug 2013

@barbara088 tak potom už viem z kade pramení to že syn, syn- ja chápem že každý chlap chce syna, zachovanie rodu a podobne!
uvidíš že sa to utrasie a bude to fajn. ja keď som mužovi povedala, že budeme mať syna. tak mi povedal, že možno sa lekár mýli, ale nemýlil.

marylis
7. aug 2013

@lalinko2010 no je to velmi smutne 😒

luckamorka
7. aug 2013

@smarianka tebe sa to nepodarilo? baby viete o tom ze o pohlavi dietata rozhoduje vylucne len muzska spermia? zenske vajicko vzdy obsahuje len dievcenske chromozomy a spermia obsahuje bud muzsky alebo zensky, takze podla toho ktora dobehne prva do ciela tak take pohlavie ma buduce dietatko.

@barbara088 aj tvojmu manzelovi by si to mohla skusit vysvetlit ze na pohlavi ma zasluhu iba on tak nech to laskavo nevycita tebe, to uz kde sme, v stredoveku??

cherry1981
7. aug 2013

Mozno to tak nemysleli, ja som si priala chlapca a ked som sa dozvedela ze to bude baba tiez som bola trosku sklamana, a aj mm mi povedal, ze zas baba 😀 😀 Teraz ma ta nasa baba 16 mesiacov nevymenili by sme ju za ziadneho chlapca, a ked som cakala syna tak som zas chcela dievca, ale svoje deti milujem nadovsetko

zuzitko74
7. aug 2013

Povedz im, že reklamácie neprijímaš, je to živý tvor a nie nevhodný darček. Dieťatko už v brušku je také aké je zmeniť sa to nedá a je len na nich, aby sa s tým vyrovnali. Syn je ešte malý, deti zvyknú mať také hlášky, u neho si to nejak neber k srdcu. Manželovi a svokrovi povedz, že ty to bábätko miluješ a dosť ťa bolí, že ho odmietajú, len pre to, že to nie je chlapček.

barbara088
autor
7. aug 2013

no moj skovor je urcite este v stredoveku......

sense
7. aug 2013

tak ja podla tej fotky nevidim ci je to dievca, mne stale vraveli dievca lebo dobre nevideli co to bude ale vzdy len ze zrejme, ale bolo to dievca a to sme si aj priali ale keby je to chlapec tak by mi to nevadilo , v kazdom pripade reakcia tvojho muza je dost zvlastna, ale mozno je ot len prvy sok, ale by som mu povedala co si si spravil to mas ....a apropo mne povedal moj lekar ze ked vidia dievca nikdy to nemusi byt 100%. 😉

lalinko2010
7. aug 2013

@barbara088 takých je viac, neboj sa! ja to mám tiež v jeho podaní všelijaké!
teš sa na kočku a vyberaj mená a nakupuj super oblečenie! a manžela nerieš!!!!!

danim
7. aug 2013

@barbara088 ty nemas byt preco smutna a pod... zena ma chromozomy X X , chlap X Y... cize chapes, ze X Y je zaluha chlapa 😉 😀 tak mu to aj vysvetli... ak mu to nie je jasne... 😀 😀 😀 a aj dedovi... a aj keby niekto chcel presne naplanovat.. na recept ako to dosiahnut ??? blba chlapska hlava... 😠 podstatne je, ze je babo zdrave- to nech ich zaujima... ale aj tak si myslim, ze ked sa narodi.. aj zabudnu, aky hlupy nazor mali 😉 😀 😀 drzim palce 🙂

smarianka
7. aug 2013

Však jasné, že je to v genetike, ale priala som si mať aj dievčatko- jednoducho to nevyšlo- tak som to myslela.
Preto viem pochopiť aj to keď doma nie sú spokojní s pohlavím zažila som, ale milujem ich a nedala by som ich za nič na svete.

donkacik
7. aug 2013

@barbara088 mrzí ma, že si odnesieš niečo, za čo nemôže naozaj nikto a že sa k tebe takto správajú. bože! aj ja som sa na nich nahnevala. každopádne ja by som im to dala "vyžrať". tvárila by som sa urazene a odmerane a ak je tvoj manžel fakt pri rozume a normálny muž, ako si písala a toto bola len nejaká skratová reakcia (každému sa niekedy zadarí, aj nám), tak mu to určite dôjde a ospravedlní sa ti alebo niečo v tom zmysle.
každopádne aj tak nedokážem pochopiť vety, ktoré tu odzneli typu treba to spracovať a nechať tak, aby sa to chvíľu uležalo. preboha, je to moje dieťa a je zdravé, čo viac si môžem priať? nie je jedno, či to bude chlapec alebo baba? a otcovi? c´mon!

renuska23
7. aug 2013

@barbara088 aj u môj mm bol sklamaný, keď som mu oznámila, že čakáme dievčatko, od začiatku mi oslovoval bruško chlapčenským menom, ale teraz má malá pol roka a nedal by ju za nič na svete... iba svokra občas zarýpe, že by sme mohli ešte zapracovať na chlapcovi, ja už deti mať nemôžem a ona to vie, tak od nej ma to vždy zamrzí.... po takom tehotenstve, aké som mala, som rada že vôbec malú mám a že je zdravá, to je najdôležitejšie... aj tvojho manžela to prejde, musíš mu dať čas, má teraz zranené ego, veď o pohlaví rozhoduje jeho spermia, nie tvoje vajíčko 🙂

lalinko2010
7. aug 2013

@donkacik presne, je jedno či je to dievčatko alebo chlapček! podstatné je že je zdravé a hotovo!!!!

ejuska79
7. aug 2013

@barbara088 nic si z toho nerob, moja svokra ma dvoch synov...a ked sa dozvedela ze budeme mat dievcatko tak povedala, dufam, ze jej tam dorastie pipik, urcite sa dr. pomylili..ja mam rada len chlapcov..tiez studená sprcha, odvtedy u mna skoncila... samozrejme, ked som cakala synceka, bola nadsena..ale ako som pisala, u mna skoncila, ja ju len odtrpim a celkovo k detom vztah prilis nema.. a ked ti mam pravdu povedat, ja v kutiku duse tuzim este po jednom dievcatku, ale mm uz nechce

barbara088
autor
7. aug 2013

aj sa tvarim urazene 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre