Som v 15. týždni a zvažujem očkovanie proti Covid-19

vanesssa333
4. aug 2021

Ahojte dievčatá, ja som v 15tom týždni tehotenstva a chcela by som sa len spýtať na váš názor ohľadom očkovania proti covidu 19 v tehotenstve...ja už som podstúpila jedno očkovanie na odporúčanie lekárky v Holandsku ale teraz nie som si tým až tak istá či som spravila dobre a či ist na druhú vakcínu...vďaka za vaše názory

rivini
5. aug 2021

@milka1988 to nie je pravda..aj Biontech/Pfizer, aj Moderna robili pokusy ohladom reprodukcnej toxicity na gravidnych mysiach, potkanoch, aj prasatach. Kazda to ma v pribalovych letakoch, aj vo FAQ. Bez akychkolvek negativnych ucinkov na plod. A neviem, kedy uz lidia konecne pochopia, ze ockovanie NIE je medicina, ani liek. Hlavne pri mRNA vakcinach clovek ani nedostane do tela virus, iba informaciu, vdaka ktorej si telo vytvori protilatky. Ked sa tehotna zena nakazi virusom, dostane nielenze nejaky lieky, ale hrozi jej potrat, poskodenie plodu, a plucna ventilacia. Vo svete sa od januara ocukuju miliony tehotnych zien, z ktorych okrem miernej bolesti ruky a pripadnej zvysenej teploty nemala ziadna zavaznejsie problemy. Krvne zrazeniny sa v minime pripadov mozu vyskytnut po kazdom ockovani, hlavne ak ma zena nabeh na trombozu, alebo hematologicke vrodene choroby krvnej zrazanlivosti...ale to je v porovnani s rizkom nakazy covidom naozaj male percento. Kazda musi rozhodnut za seba a svoje dieta, ale tie bludy, co zu niektori siria, sa uz fakt nedaju citat...mimochodom, bezne sa v tehotenstve vo vyspelych krajinach ockuje proti chripke, ak proti suchemu kaslu...

bimbambim
5. aug 2021

@mb2021 očkovaní bol na Slovensku dvoma dávkami tak mi vravel sused .Akurát som ich stretla na chodbe keď sa vracali z pohrebu.Podrobnosti som sa v tej chvíli nepýtala len vravel že bola zaockovani oboma dávkami a zomrel v nemocnici na covid.Ale koľko bol po druhej dávke to už netuším

shinebright
5. aug 2021

@riamia91 áno, dieťatko aj placentu sme dali na post mortem💔 malú nám dali do týždňa naspäť, nič jej nebolo💔 placentu nechali a výsledky nám oznámili po takmer štyroch meciacoch. Najprv to nazvali infekcia placenty bez nálezu baktérií, teraz to už rovno povedia…však je nás viac tak sa zobudili! https://www.reuters.com/business/healthcare-pha...
Bolo to strašné obdobie a tá bolesť v srdci nikdy neodíde, pre mňa bola aj je moja maličká všetko, no pre “systém” sme iba číslo/štatistika, preto neverím ani jednej ani druhej strane. Teraz som navyše čítala že pfizer môže u mladších v niektorých prípadoch poškodiť srdcový sval (o nenarodených ešte nič nevedia)…už som z toho jeleň. Môj mi vraví že je to len malá šanca lenže to som už raz počula- aj riziko potratu je “každá štvrtá žena” a bola som ňou práve ja💔

riamia91
5. aug 2021

@shinebright tak toto počujem fakt prvýkrát. Počula som, že bábätka sa rodia s postkovidovým syndrómom a niekedy je ťažko rozlíšiť, či je to syndróm alebo nie po pôrode a tiež to má fatálne následky. Ale ako píšeš stáva da to málo, ale stáva a to je hrozné. Asi nám nič neostáva, len túto hroznú dobu pretrpieť, niekedy boli vojny, teraz tu máme kovid, ktorí u niektorých prebieha v pohode /aj ja som mala a v pohode/ a niektorí naň zomierajú. Stále váham nad očkovaním, tak na 80% chcem ísť. Kým som mohla ísť, tak sa ešte nedalo /vek/ a teraz sme sa začali snažiť o druhé, tak nechcem ísť. Človek nevie, čo dobre urobí.

shinebright
5. aug 2021

@riamia91 doteraz som presvedčená že som covid schytala z nemocnice kde som bola na vyšetrení 2 týždne predtým ako som prišla o bábätko, však bol lockdown nikde inde sme nechodili. Keďže podľa štatistík tučnejší majú väčšie riziko ťažšieho priebehu a ja nie som najštíhlejšia čakala som že keď už to teda dostanem budem zle…akurát som nemohla chodiť myslela som že mi jedna noha odpadne tak ma bolela, ináč nič iba ľahšia nádcha, kýchanie a trochu bolesť hrdla. Potom to prešlo na placentu a začal predčasný pôrod🙁
veru tak…ani ja fakt neviem čo robiť, pred druhým otehotnením som už mala celú koronu na háku, teraz som začala 20.týždeň a riešim všetky vakcínové pre a proti…

riamia91
5. aug 2021

@shinebright ja chcem ísť po 14tt, ak sa zadarí v lete, ak nie pôjdem v septembri na vakcínu a mesoac do druhej dávky si dáme pauzu od snaženia. Na FB si v tej skupine o očkovaní?

chrumka120
5. aug 2021

@vanesssa333 Keď sa dáš ockovat nenies veľké riziko z vakcíny a naviac ešte aj z kovidu, keďže ten môžeš dostať tak či tak

mikasz
5. aug 2021

@chrumka120 prosim ta ake velke riziko z vakciny?

shinebright
5. aug 2021

@riamia91 nie nedalo sa mi to nájsť, pošli link ak si tam

chrumka120
5. aug 2021

@mikasz skus porozmýšlať, lebo nemám pre takéto veštice ani priestor tu už fakt a ani nervy

mikasz
5. aug 2021

@chrumka120 naozaj inteligentna odpoved 😉👌
Uz to hovori za vsetko

chrumka120
5. aug 2021

@mikasz aj inteligentná aj pravdivá 🙂 narozdiel od tvojich hlúpych poznámok

luciachh
6. aug 2021

@vanesssa333 ahoj, prvú dávku Pfizeru som mala v 22tt a druhu v 26tt🙂
Po prvej ma bolela ruka v noci dosť intenzívne a ešte aj na druhy deň, po druhej ma bolela ruka len v ten deň. Žiadna iná reakcia
Po oboch očkovania h som bola celý deň v práci. Pracujem manuálne.
Pýtala som sa na to viacerých lekárov, žiaden z nich nepovedal aby som nešla, jedine môj obvodný povedal ze by počkal ale ze ak chcem kľudne am ísť.
Za mňa osobne, radšej budem chránená, nakolko budem rodit v ďalšej vlne, ako by som si mala niečo vyčítať. Pracujem s ľuďmi z celého SR..
Nikdy nevieš akú nálož KORONY získaš... Takto viem ze som chránená a nemusím sa báť 🙂

janka27101988
12. aug 2021
Používateľ janka27101988 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od janka27101988.

@rivini píšeš že prípadnej zvýšenej teploty... Ja poznám ľudí, ktorí mali po očkovaní vysoké horúčky niekoľko dní. Môjho manžela to tiež odrovnalo, Paralen mohol hodiť do koša, ten mu vôbec nepomohol nič stiahnúť. Zaberal mu jedine ibalgin... Mal 40tky 3 dni. Horúčka sa udáva ako jeden z najčastejších vedľajších účinkov. Nezávažnych. Najčastejšie závažné účinky sú zrazeniny 👌 kto je riziková skupina na zrazeniny? Tehotné ženy. Akože nech mi nikto nehovorí, že očkovanie je bezpečné. Zrazeniny sa môžu ukázať po niekoľkých týždňoch. Čo sa týka imunity dieťatka, tam sa treba spoliehať iba na dojčenie. My sme si covidom prešli, syn mal vtedy 17mesiacov, verím, že len vďaka dojčeniu a zdravej strave syna to prekonal len s jednorazovou zvýšenou teplotou 37,6 a dva krát zakaslal. Ja som mala mierny priebeh, avšak problémy prišli po pár týždňoch, našťastie len oslabené pľúca, ale nad očkovaním neuvažujem nakoľko plánujeme ďalšie bábo

rivini
12. aug 2021

@janka27101988 horucku prekonavaju tehotne zeny ale bezne aj pri chripke, alebo infekcnych ochoreniach. Covid moze mat ale v tehu smrtelne nasledky. Krvne zrazeninx boli pozorovane pri vektorovych vakcinach (astrazeneca), tymi sa tehotne neockuju.

stevvvka
12. aug 2021

@luciachh nuz poviem ti jednu info...chranena nie si, ani pred koronou, ani pred smrtou.uz sa chystaju tretie davky, lebo sa zistuje, ze ockovani nemaju protilatky...nechcem ti narusat pokoj a pohodu, ale nerad inym, ze budu chraneni, ked to tak nie je

luciachh
12. aug 2021

@stevvvka jo, urcite o tom vieš viac ako všetci lekári na svete 🙂 máš svätu pravdu, chránená nie som, zomrieť môžem kedykoľvek. Tak to rovno ani z domu nepôjdem nech ma auto nezrazi. Ďakujem že si mi to ujasnila a zachránila mi život. 🙂

nttnnt
12. aug 2021

v prvom rade by si to mala zvazovat so svojim lekarom a nie na koni a fb.....co sa tu dozvies nic, niekto ti napise ze nie a niekto ano....

janka27101988
12. aug 2021
Používateľ janka27101988 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od janka27101988.

@rivini horúčka pri chrípke sa dá zraziť. Chrípka väčšinou ohrozuje v zimnom období a väčšinou sa vie, keď vypukne... Horúčky po očkovaní sú úplne iné ako pri chrípke. Čo sa týka zrazenín, vyskytujú sa pri všetkých vakcinach. Viď stránku www.sukl.sk. okrem toho v Izraeli leží vo vážnom stave 400 nakazených z toho 64% tvoria plne zaočkovaní. Tak toto mi vysvetli. Kľudne ti pošlem link na celý článok. Informovalo o Tom ich ministerstvo zdravotníctva ... Takže len toľko. Už ockuju 3tou dávkou. Takže asi tak

mikasz
12. aug 2021

@janka27101988 kde prosim ta ockuju uz 3.davkou? Lebo citala som odborne clanky a uvazuje sa o tom az ked bude zaockovane aj krajiny tretieho sveta

janka27101988
12. aug 2021
Používateľ janka27101988 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od janka27101988.

@mikasz Izrael 🙂 ostatné som nestudovala

stevvvka
13. aug 2021

@luciachh tvoje prekrucanie mojich slov a vysmech svedci len o tom, ze nemas argumenty na vyvratenie. robis presne to, co vsetci "odbornici" typu sabaka, krcmery, mikas. namiesto zamyslenia sa nad inym nazorom iba urazas. skus si to precitat este desatkrat, mozno pochopis, ako som to myslela.

ale dobra poznamka s tym autom. kolko havarii sa deje a ludia stale soferuju. zvlastne, ze umriet v aute sa nikto neboji, ale pred koronou sa dobrovolne vsetci zavrieme doma. a hlavne sa ockujme. lebo radsej umriem na nasledok experimentalnej vakciny, ako na coronu, corona je zla zla zla a nezbezpecna, taka nebezpecna, ze nesplna ani kriteria na epidemiu, a uz vobec nie pandemiu...

emalka
18. aug 2021

Na Covid som sa dala zaockovat netusiacky v 4tt a potom opat v 8tt. Mam nastudovane studie o rizikach, vedlajsich ucinkoch a podobne. Kedze sme si zazili aj IVF, tak viem ze nemam ziadnu poruchu zrazanlivosti krvi a ak by sa nasla zrazenina tak by sa mohla pripisat vakcine, teoreticky. Kolko ludi ale ma taky dobry prehlad o svojom zdravotnom stave? Mnohi ludia ani len netusia ze maju problemy so zrazanlivostou a pride sa na to az smrtou.

A co sa tyka potratov, od zaciatku ockovania prebieha studia ktora sleduje prave vakcinovane tehotne. Miera potratovosti u vakcinovanych zien je nizsia ako vseobecna miera - 13.9% oproti znamym 20-25%. Predcasniatok je 9.4% oproti normalnym 11%. Nech sa paci link, studia je v anglictine https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa210...

Kazda strata je devastujuca, sama som si tym presla, no vakcinacia nesposobuje potraty. Ovela viac mam respekt pred nasledkami Covidu, pretoze tam naozaj nevieme co sa deje a ako dlho sa bude diat. A ak mozem mojmu dietatu predat protilatky tak to velmi rada urobim.

janittta1
31. okt 2021

@bazarocka30 a co jej tak môže ten lekár povedať ked nikto nevie co tie vakcíny urobia po čase v tele človeka,a uz vôbec co to uribi tehotnej žene, vo väčšine prípadov zeny potratili pi vskcine. Robia na nas štúdie a ľudia idu ako telce na bitúnok 😟

emalka
31. okt 2021

@janittta1 V akej vacsine pripadov potratila zena po vakcine? To je velmi odvazne tvrdenie, poprosim nejaky link na to kde sa o tom hovori.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre