Štikútka bábätka v brušku

amalka1991
19. mar 2018

Ahojte. Som 26tt...uz asi 2 tyzdne ma moja mala v brusku aj 3x denne stikutku. Niektora trva 10 min ina 15 min. Pohyby citim krasne. Na poradni pred tyzdnom odpovedala tyzdnu. Ja mam z toho totalne nervy. Viem ze stikutka je dobra ze si trenuje dychanie atd ale citala som aj to ze moze znamena problen s pupocnikom...ja uz neviem😔...mali ste aj vy niektora stikutku v takom skorom tyzdni tak casto? Vsetci vravia ze normalka ale mna desi ta druha strana kazdy jeden den nemozem si pomoct bojim sa o nu. Na prietoky idem az za 2 tyzdne.
Dakujem vam...😔

wanesaz
19. mar 2018

@amalka1991 aj ja mavam stikutku aj moj maly maval stikutku v brusku aj 20minut. A uz ma skoro 2 roky a doteraz ju mava, pride nejake obdobie a 3 dni stikuta ako aj ja.. Ale sme zdravi a vsetko je ok 🙂 nic sa neboj hlavne, je to normalne, mne to povedal doktor este ked som chodila na sono 🙂

zuzicka256
19. mar 2018

Ahoj ja som 32tt a ten moj maly zabiacik stikuta jedna radost uz od 25tt :D dva tri razy denne tak po 10 min, ako kedy :D
Poradnu mame za sebou, vsetko okey, malemu sa dari :-*
Neboj nic.

kristinatina86
19. mar 2018

Moj maly mal v brušku stikutku stale, niekoľko krat za den, az sa mi celé brucho natriasalo, tiez trvala niekoľko minút, vsetko bolo v poriadku, uz ma pol roka 🙂 neboj sa, ked doktor hovori, ze je vsetko ok, treba tomu verit a nestresovat sa

amalka1991
autor
19. mar 2018

Dakujem vam krasne som z toho hotova preco hned myslim na zle. Moja blba povaha 😔😔😔. Este raz dakujem vam

kristinatina86
19. mar 2018

@amalka1991 držte sa, vela zdravicka obom! ☺️

candii
19. mar 2018

Ale to je uplne normalne.. naloga sa plodovej vody a potom sa mu cka 🙂 mojim obom synom sa vkuse ckalo

katkakovac
19. mar 2018

Dobra rada: prestan citat kraviny na internete, lebo sa zblaznis. Radsej si nastuduj nieco o starostlivosti o dieta, o kojeni a podobne. To budes velmi potrebovat,ked sa krpec narodi a uz na to nebudes mat cas. Neboj, dobre to bude😉

marianita3008
19. mar 2018

Vsetko ok, obe moje baby stikutali jedna radost, mladsia mala stikutku dokonca pri porode, ked uz aj voda bola odtecena...a su v poriadku, od porodu stikutaju o dost menej :D

amalka1991
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikolurbanska
19. mar 2018

Ahoj, já som 33tt a maly ma stikutku každy deň aj dvakrat za deň na poradni bolo všetko v poriadku 🙂 Určite sa nemusiš bat je to normálne ;)

amalka1991
autor
19. mar 2018

@katkakovac to uz tazko zmenim uz to mam v hlave...ale mas pravdu. Dakujem

amalka1991
autor
19. mar 2018

@kristinatina86 dakujeme krasne

dominika7990
19. mar 2018

@amalka1991 kľud fakt je to normálne 🙂 moja mala ešte aj 2 mesiace po pôrode každý deň 2x po minimalne 10 minút stikutku 🤣 je to len štikútka to prejde 🙂

amalka1991
autor
19. mar 2018

Ja viem baby...ale picham si aj fraxik kvoli antifospolip.pritolatkam a polymorfizmu heterozygot (co neni zas nic vazne su aj hooorsie trombofilne mutacie) a proste sa desim ze mam zle prietoky...musim verit ze ta stikutka znamena praveze to ze malej sa teraz rapidne vyvijaju pluca...

dominika7990
19. mar 2018

@amalka1991 fakt necitaj blbosti na nete zbytočne sa stresujes a ten stres neprospieva tehu. Bábätko citi že si v strese tak hlavu hore vyčistiť myseľ a myslieť len na pozitívne veci 🙂

katkakovac
19. mar 2018

@amalka1991 ja som si pichala fraxik, potom som dostala alergiu a presla som na clexane. Mala som kopec problemov, aj krpcovi nieco nasli na srdiecku. Nahanali ma po doktoroch kade tade. Ale ja som cely cas verila, ze to dobre dopadne. Syn sa narodil zdravy, problem zo srdieckom sa nepotvrdil a dnes je z neho sikovny chlapec plny energie. Skus si precitat slepaciu polievku pre buduce mamicky. Prides na ine myslienky😊

amalka1991
autor
19. mar 2018

@katkakovac ja som neni taka silna osobnost aj ked vaznejsie problemy nemam...ale musim. Proste musim kaslat na to nepomozem si. Na prietoky pojdem v 28tt co sa chodi v 30tt a viac urobit neviem len verit ze vsetko dobre dopadne. Dakujem ti😘

tana85
19. mar 2018

@amalka1991 ziadaj si kontrolu prietokov castejsie ak mas obavy. moj gyne pochopil ked som ‘ nemu prisla aj mimo poradne a chcela, aby pozrel krcok alebo nieco. prinajhorsom si vypyta par eur za ultrazvuk a ty budes kludnejsia. v obdobi 20-30tt som ale rovnako stresovala a citala potom take diagnozy, ze dovidenia. necitaj, uprimna rada

shades3
19. mar 2018

ahoj, nemyslim, ze sa mas coho bat, ked si precitas clanky o vyvoji dietatka v brusku, tak v tychto tyzdnoch je stikutka uplne bezna a neznamena ziadne problemy s babatkom 🙂

monty71
19. mar 2018

Moja mala stikutku v brusku niekolkokrat do dna a potom aj ked sa narodila az do 3 mesiacov tiez velmi casto.

livuska124
19. mar 2018

Moja tiež často štikútala, boli dni, keď aj 6x 😁 a tiež som pichala fraxiparine (neskôr clexane). Už má rok a pol a aj teraz má dní, keď niekoľkokrát štikúta 😉

amalka1991
autor
19. mar 2018

Dakujem vam. Aj teraz ma. Dnes druhu

lubina
19. mar 2018

@amalka1991 nasa starsia mala tiez v brusku stikutku, velmi casto, aj viac krat za den. Mne dr povedala, ze to sa nappije plodovej vody a potom ma stikutku, ze to nie je problem...a dcerka je uz velka, vyrastla bez problemov 🙂

iveta143
19. mar 2018

@amalka1991 necitaj blbosti na nete.tam sa toho vela popise. Jednoducho sa napilo vela plodovej vody.

oli155
13. apr 2018

Mojej malej sa stikuta casto, dokonca ked sme boli na morfologickom ultrazvuku sa jej stikutalo, pytala som sa na to a lekarka mi hned ukazala ako babo pije plodovu vodu. Takze tohto by som sa urcite nebala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre